Mała architektura

Kosze uliczne wolnostojące

Naszym zdaniem nikogo nie trzeba przekonywać do tego, jak wiele zalet mają kosze uliczne wolnostojące. Nie jesteś jednak do nich przekonany? Wolałbyś zamówić kosze na stałe kotwione do ziemi? Owszem, one również mają mnóstwo zalet. Warto jednak się dowiedzieć kiedy należy korzystać z koszy wolnostojących i jakie korzyści można dzięki nim uzyskać.

Kosze wolnostojące – stworzone do elastycznych rozwiązań

W życiu miast często jest tak, że organizowane są jedno lub dwudniowe imprezy oraz inne uroczystości, które przyciągają tłumy uczestników. Każdy z nich może przyjść na takie wydarzenie z własnym napojem lub zechce skorzystać z oferty gastronomicznej, przygotowanej przez organizatora. Oznacza to olbrzymią produkcję śmieci. Naczynia jednorazowe, opakowania po napojach, środki higieniczne. To tylko jedne z wielu rodzajów śmieci, które mogą zostać wyprodukowane w olbrzymiej ilości. W jakiś sposób należy je zagospodarować, aby nie walały się po ulicach i chodnikach. Co można zrobić? Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie wystarczającej ilości koszy na śmieci. Nie na stałe, ale tylko na ten czas, w którym będzie się toczyć dane wydarzenie. Czy nie można skorzystać w tym przypadku z klasycznego rozwiązania – czyli standardowych koszy? Owszem, można. Są one jednak zdecydowanie cięższe, a do tego ich transport, montaż, demontaż i ponowny transport zajmuje o wiele więcej czasu.

Jakie wybrać kosze uliczne wolnostojące?

Przede wszystkim lekkie i kompaktowe. Im większą będą mieć pojemność, tym również lepiej. Pomyśleć należy również o tym, aby takie kosze na śmieci mogły być w prosty sposób magazynowane. Tu przydatna będzie opcja ich sztaplowania, czyli umieszczania jednego kosza w drugim. Pozwala to do minimum ograniczyć ilość zajmowanego przez nie miejsca. Zamiast układać je na dużej powierzchni, kosze uliczne będą składowane w pionie. Przyjrzymy się również temu, czy wolnostojące kosze uliczne są łatwe do utrzymania w czystości. Przyda się to w przypadku ich mocnego zabrudzenia – np. oblania słodkimi napojami lub czyszczenia po zimie, z błota i soli. Użycie myjek ciśnieniowych to najszybsze rozwiązanie mycia, na które można się zdecydować.

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Aktywne filtry