Kosze parkowe z daszkiem

Do czego służą charakterystyczne daszki, montowane nad zewnętrznymi koszami na śmieci? Czy służą one temu, co wydaje się logiczne na pierwszy rzut oka, czyli ochronie wnętrza kosza przed opadami deszczu i śniegu? A może kosze parkowe z daszkiem są wymyślone do czegoś zupełnie innego? Tylko właściwie czego? Odpowiedź na te pytania znajdziecie poniżej.

Wyjaśniamy zagadkę parkowych koszy z daszkiem

Pierwsze wyjaśnienie, dotyczące ochrony wnętrza kubła przed wodą ma wiele racji. Obecnie gospodarkami śmieciami jest bardzo ważnym elementem ochrony środowiska. Przetwarzanie śmieci i odzyskiwanie z nich surowców naturalnych jest niezwykle ważne z punktu widzenia recyklingu. Aby jednak to było możliwe, śmieci muszą mieć odpowiednią jakość. Nie mogą być ani mokre, ani zmieszane. Daszek nad koszem parkowym jest zatem bardzo potrzebny z punktu widzenia dalszego przetwarzania odpadów. Śmieci, a szczególnie papier pozostają suche i łatwiejsze do przetworzenia. Również samo opróżnianie suchego kosza jest o wiele szybsze i prostsze niż robienie tego samego z mokrymi odpadkami.

Daszek może również być popielnicą

Ochrona przed wilgocią to nie jedyne wytłumaczenie, które można przypisać koszom na śmieci i ich daszkom. Daszek może również pełnić bardzo przydatną funkcję popielnicy. Dokładnie tak. Popielnica w koszach na śmieci jest przeznaczona do gaszenia na niej niedopałków papierosów. Tlący się w nich żar może doprowadzić do zajęcia się ogniem odpadków. To z kolei może być przyczyną wielu poważnych pożarów. Nikt nie chciałby aby do tego doszło. W jakich miejscach zatem powinny być ustawiane parkowe kosze na śmieci z daszkiem? Oczywiście w takich, w których dopuszczone jest palenie papierosów. Ten rodzaj koszy na śmieci sprawdzi się również w przestrzeni miejskiej, np. bezpośrednim sąsiedztwie biurowców. Wychodzących z nich na przerwę pracownicy, bardzo często palą papierosy. Miejsca te można łatwo zidentyfikować po zdeptanych w chodnik petach. Nieestetyczny wygląd można szybko i łatwo naprawić, umieszczając w tamtych miejscach parkowe kosze z daszkiem.

Aktywne filtry