Ławki kotwione, przykręcane

Kotwienie oraz przykręcanie to jedne z najczęściej wybieranych metod łączenia ławek z podłożem. Kiedy konieczne jest przytwierdzenie ławki do gruntu? Na przykład wtedy, kiedy chcemy im zapewnić większą ochronę przed kradzieżą lub zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania. Trwałe związanie ławki z podłożem chroni ją przed przewróceniem lub zachwianiem się podczas nagłego siadania lub wstawiania. Poniżej opisujemy dwie metody łączenia ławek z podłożem. Wszystkie sprzedawane w naszym sklepie ławki przystosowane są do tych metod łączenia, dysponując odpowiednio wyprofilowanymi elementami.

Ławki kotwione – na czym to polega

Kotwienie, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje dedykowane kotwy. Są to wystające stalowe elementy, mocowane do dolnej części nóg. Za pomocą kotew możliwe jest przymocowanie ławki do gruntu, poprzez osadzenie kotwy w otworze wypełnionym betonem. Po związaniu betonu, kotwa zostaje trwale związana z gruntem, zapewniając maksymalną stabilizację ławki w każdych warunkach. Aby poprawić estetykę takiego mocowania, górną powierzchnię betonowego otworu można obsypać ziemią, żwirem lub obłożyć trawą w kawałkach.

Ławki przykręcane – kołki rozporowe

A jak można sobie poradzić z ławkami, które mają zostać trwale i bezpiecznie ustawione na twardym i prostym podłożu? Czy istnieją jakieś sposoby na trwałe złączenie ławki z podłożem? Oczywiście że tak. Z pomocą przychodzą nam kołki rozporowe. Wybrane modele ławek parkowych posiadają w nóżkach fabrycznie wykonane otwory montażowe. Wystarczy odrysować na bruku lub asfalcie rozmieszczenie otworów montażowych i zgodnie z nimi wywiercić otwory. Następnie umieszczamy w nich plastikowe kołki rozporowe, do których przykręcamy ławkę. Taki sposób mocowania ławki jest niezwykle szybki i wygodny, a także prosty do wykonania. Można go stosować na niemal każdym rodzaju utwardzonego podłoża: kostce brukowej, betonowej, granitowej, a także podłożu asfaltowym. Można również przykręcić ławki parkowe do specjalnie wykonanych w ziemi stóp fundamentowych z betonu lub kamienistego podłoża.

Aktywne filtry