Kosze na śmieci na skwer

Skwery to niewielkie połacie zielonych terenów. Najczęściej występują na terenach osiedli mieszkaniowych lub w centrach miast. Jeśli są ładnie obsadzone roślinnością i kwiatami, przyciągają ludzi do wypoczynku. To z tego powodu tak często na skwerach można ujrzeć ławki parkowe. A tam gdzie ławki, nie powinno również zabraknąć koszy na śmieci. Czym powinien się charakteryzować idealny kosz na śmieci instalowany na skwerach?

Jak dopasować wielkość kosza na śmieci?

Czy lepiej wybrać monstrualnie duży kosz na śmieci o pojemności 120 litrów, czy może mały 30 litrowy kubeł na odpadki? A może pójść na kompromis i zdecydować się na średni rozmiar 60 litrów? To wszystko są poważne decyzje. Zbyt mały kosz może się szybko zapełniać. Kosz zbyt duży będzie można opróżniać rzadziej, ale z kolei może zajmować wiele cennego miejsca. Dlatego warto brać pod uwagę takie czynniki, kiedy szukamy kosza na śmieci na skwer.

  • Wielkość skweru – małe skwery, na których znajduje się tylko jedna ławka parkowa nie potrzebują dużej ilości koszy. Z powodzeniem wystarczy tam jeden 60 litrowy kubeł, ustawiony w pewnej odległości od ławki. Pozostanie on w dalszym ciągu w zasięgu osoby, która zechce z niego skorzystać, a jednocześnie unoszące się z niego zapachy nie będą utrudniać odpoczynku.

  • Roślinność – skwery mogą być porośnięte wyłącznie trawą lub niskopienną roślinnością. Mogą również znajdować się na nich różnego rodzaju kwiaty i nasadzenia. Kosz na śmieci powinien zawsze być dobrze widoczny ponad roślinnością. Nikt nie może mieć wątpliwości że on się tam znajduje i tam powinny trafić jego śmieci.

  • Alejki i chodniki – jeśli przez skwer przebiegają liczne alejki i chodniki, kosze na śmieci powinny być rozstawione w mniejszych odległościach. Wynika z to oczywistego faktu, jakim jest większe natężenie przechodniów, a co za tym idzie również potrzeba wyrzucenia śmieci. Kosze na śmieci na skwer zawsze powinny pozostawać w zasięgu ręki, tak by nie trzeba zbaczać więcej niż kilka kroków, by móc z nich skorzystać.

Jest 38 produktów.

Pokazano 1-30 z 38 pozycji

Aktywne filtry