Ławki ogrodowe drewniane

Zdecydowana większość osób kocha drewno. Jest to wysoko ceniony materiał naturalny, mający wiele zalet. Przyjazny dla zdrowia, wytrzymały na działanie warunków atmosferycznych, a także pięknie prezentujący się w niemal każdym otoczeniu. Mając to wszystko na uwadze, łatwo się domyślić że ławki ogrodowe drewniane są jednymi z chętniej kupowanych. Wpływa na to ich wygląd, cena i dostępność modeli.

Czy i jak trzeba dbać o ławki ogrodowe drewniane?

Z korzystaniem z ławek drewnianych wiąże się kilka istotnych rzeczy. Pierwsza z nich to konieczność dbania o ich stan. Wilgoć na pewno nie służy drewnu oraz przedmiotom, które są z niego wykonane. Drewno nie jest przy tym wyjątkiem. Wszystkie oferowane przez nas ławki drewniane ogrodowe są fabrycznie zabezpieczone przed korozją. Jednak wraz z ich intensywnym użytkowaniem, powinniśmy sprawdzać ich stan. Warstwa lakieru lub impregnatu może się stopniowo ścierać, odsłaniając surowe drewno. Nie będąc niczym zabezpieczone, może ono chłonąć wilgoć z powietrza. Po krótkim czasie dojdzie do jego uszkodzenia i rozwarstwienia, na pewno również ulegnie zmiana koloru drewnianego elementu

Dowiedz się jak konserwować ławki ogrodowe drewniane

Kiedy już zauważysz że ławka drewniana wymaga interwencji, powinieneś się dowiedzieć jak należy ją wykonać. To łatwiejsze niż ci się wydaje. Cała procedura polega na pokryciu ławki nową warstwą powłoki ochronnej. W tym celu rozpoczynamy oczyszczenie drewnianych elementów z pozostałości po starym lakieru. Szlifujemy deski papierem ściernym, a następnie usuwamy z nich kurz. Kolejnym krokiem jest pokrycie drewnianych elementów warstwą lakieru. Robimy to bardzo dokładnie, nanosząc cienką warstwę lakieru i pozostawiając ją do wyschnięcia. Kiedy będzie sucha, nanosimy kolejną warstwę. Dla uzyskania najtrwalszej i najlepiej chroniącej powłoki, konieczne może być uzyskanie nawet 4 do 5 warstw. Tak zabezpieczone ławki ogrodowe drewniane na pewno będą nam służyć przez długi czas, gwarantując wygodne i bezpieczne miejsce do siedzenia, a także ciesząc oko swoim pięknym, zadbanym wyglądem.

Aktywne filtry