Ławki miejskie żeliwne

Ławki miejskie żeliwne

Jedną z unikalnych cech żeliwa jest to, że można z niego produkować dowolnych kształtów i wymiarów odlewy. Ławki miejskie żeliwne są świetnym przykładem znakomitego wykorzystania tego materiału. Żeliwo samo w sobie jest bardzo ciężkie, wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Dodatkowo zabezpieczone przed korozją, może dzielnie służyć latami, nie nosząc widocznych śladów utleniania. Sklep internetowy Meble Parkowe posiada w ofercie duży wybór ławek miejskich żeliwnych. Jakie elementy zostały w nich wykonane z żeliwa? Oczywiście jest to część nośna, czyli podpory.

W jakich wariantach występują ławki miejskie żeliwne?

  • Ławki dekoracyjne – żeliwo pozwala uzyskać dowolne zakrzywienia, przetłoczenia i inne elementy ozdobne. Składają się one na obraz rustykalnych ławek parkowych, często instalowanych wewnątrz ogrodów pałacowych lub zabytkowych parków.

  • Ławki z oparciem – żeliwo pozwala uzyskać podporę o dowolnym kształcie, również ze zintegrowanym mocowaniem dla oparcia. Przykręcone do żeliwnego odlewu deski, usztywniają konstrukcję, a jednocześnie czynią ją niezwykle stabilną oraz bezpieczną w użytkowaniu.

  • Ławki z podłokietnikiemławki miejskie żeliwne bardzo często znajdziemy w opcji z podłokietnikiem. Mając możliwość ich zamówienia, nie powinniśmy z tego rezygnować. Dlaczego? Podłokietnik niesamowicie ułatwia korzystanie z ławki. Ogranicza ilość osób, które jednocześnie mogą z niej korzystać, chroni przed przypadkowym spadnięciem, a w końcu pomaga osobom starszym wstawać z ławki.

Jak dbać o żeliwne ławki miejskie?

Również pod względem użytkowania ławki żeliwne nie mają sobie równych. Masywne, ciężkie i stabilne, mogą występować jako ławki wolnostojące. Nie wymagają również skomplikowanej konserwacji i zabezpieczania przed korozją. Pomalowane raz a porządnie, wytrzymują przez wiele następnych lat, nawet w bardzo trudnych warunkach. Sprzedajemy ławki miejskie żeliwne przez internet od wielu lat. W naszym sklepie znaleźć można produkty polskich, jak i zagranicznych producentów, dostępne w bardzo konkurencyjnych cenach.

Aktywne filtry