Ławki nierdzewne

Stal nierdzewna to fantastyczny materiał. Wytrzymały, odporny na korozję, a przy tym idealnie nadający się do konstruowania skomplikowanych przedmiotów. Jednymi z nich są ławki parkowe i ogrodowe. Podjęcie decyzji o zakupie ławki nierdzewnej zawsze jest uzasadnione z ekonomicznego, jak również praktycznego punktu widzenia. Co jest największym atutem związanym z posiadaniem ławki nierdzewnej? Oczywiście to, że jest ona w pełni odporna na korozję. Podczas kiedy inne ławki stalowe lub żeliwne wymagają malowania, aby nie rdzewiały, ławki nierdzewne są fabrycznie zabezpieczone przez utlenianiem. To prawdziwa oszczędność czasu, pracy i pieniędzy w przyszłości.

Ławki nierdzewne – z oparciami lub bez

Jaki model ławki parkowej jest najwygodniejszy pod względem komfortu użytkowania? Oczywiście są to ławki z oparciem. Specjalnie wyprofilowane oparcie pozwala odciążyć plecy, a tym samym zająć wygodniejszą pozycję do siedzenia. Jednak nie w każdym przypadku może Państwu zależeć na tym, aby zachęcać przechodniów do dłuższego odpoczywania na ławce. W przypadkach, w których mają one zostać ustawione w często uczęszczanych miejscach, wskazane może być zapewnienie tam większej rotacji. Można to osiągnąć stosując ławki nierdzewne bez oparcia. Składają się wyłącznie z siedziska. Zapewniają minimum podstawowego komfortu odpoczynku. Kiedy siły zostaną zregenerowane, przechodzień może szybko wstać, ruszyć w dalszą drogę i zwolnić miejsce dla innej osoby.

Cenne ławki nierdzewne – jak chronić je przed kradzieżą

Bez wątpienia stal nierdzewna to bardzo cenny i kosztowny surowiec. Wykonane z niego ławki mogą stać się łatwym łupem dla osób, szukających sposobu na szybki i prosty zarobek. Jak można swoje ławki nierdzewne zabezpieczyć przed próbami kradzieży? Producenci przewidzieli to, stosując specjalny system kotwienia. Pozwala on zabetonować nóżki ławki w gruncie lub przyśrubować ławkę do twardego podłoża przy pomocy kołków rozporowych. W każdym przypadku stabilizuje to ławkę i gwarantuje jej wysoki poziom bezpieczeństwa.

Aktywne filtry