Ławki miejskie

Wydają się być niezbędnym elementem małej architektury w każdym mieście. Czy to wracając z zakupów i dźwigając ciężkie torby, czy ucinając sobie miłą pogawędkę podczas spaceru, wiele osób odruchowo poszukuje wzrokiem ławki do siedzenia. Ławki miejskie zapewniają bezpieczne i wygodne miejsce, aby móc sobie na chwilę odpocząć. Występując w różnych modelach, pozwalają wybrać odpowiedni produkt dla konkretnych potrzeb. Ławki miejskie małe i duże, z oparciami i bez, z podłokietnikami oraz bez nich. W rzeczywistości powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, kiedy zamierzamy kupić ławki miejskie.

Czym się kierować, kiedy kupujemy ławki miejskie?

  1. Budowa ławki miejskiej – nie każda ławka będzie odpowiednim wyborem dla określonych potrzeb i warunków. Tam gdzie jest ograniczona ilość miejsca, powinniśmy wybrać mniejsze, wręcz minimalistyczne ławki miejskie. Mogą się one charakteryzować brakiem oparcia i podłokietników, co przekłada się na oszczędność zajmowanej powierzchni.

  1. Bezpieczeństwo – co do tego, nikt nie powinien mieć wątpliwości. Ławki miejskie muszą być bezpieczne w użytkowaniu. Siedząc na nich, nie może dojść do sytuacji że ławka się przewróci. Aby do tego nie dopuścić, należy kupować ławki miejskie z możliwością ich kotwienia i mocowania do podłoża.

  1. Konstrukcja – należy również przyjrzeć się temu, jak jest zbudowana ławka i jakie materiały zostały do tego użyte. Powinniśmy pamiętać o tym, że ławki narażone są na działanie czynników atmosferycznych. Powinny być zatem zabezpieczone przed działaniem korozji, jak również promieni UV. Warto wybierać takie ławki miejskie, które już na etapie produkcji otrzymały skuteczną i wytrzymałą powłokę antykorozyjną.

Ławki miejskie – na co zwrócić uwagę

  • Oparcie – najwygodniejsze ławki miejskie mogą dysponować oparciem. Jednak ich brak pozwala ograniczyć ilość zajmowanego miejsca, jak również skraca czas siedzenia na ławce, zwiększając rotację na niej.

  • Siedziskoławki mogą mieć różną szerokość siedziska. Występują ławki miejskie z bardzo szerokim siedziskiem. Jest ono dwustronne, co pozwala siedzieć na ławce większej liczbie osób. Takie ławki często spotykamy na peronach.

  • Mocowanieławki parkowe mogą być kotwione w gruncie lub przyśrubowane do niego, z użyciem kołków i wkrętów.

Jest 54 produktów.

Pokazano 1-30 z 54 pozycji

Aktywne filtry