Donice parkowe

Wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości posadzenia kwiatów i innych roślin bezpośrednio w gruncie, z pomocą przychodzą donice parkowe. Dostępne w wielu modelach i o różnych pojemnościach, są niezwykle ciekawą i praktyczną alternatywą. Mogą być ustawione w dowolnym miejscu w mieści – na chodniku, placu, skwerku lub przed wejściem do budynku. Wnętrze donic zostaje wypełnione ziemią, w której następnie zostają posadzone kwiaty lub inne rośliny. Regularne podlewana ziemia w donicy, dostarcza roślinom niezbędnych składników odżywczych, zapewniając im szybki i zdrowy wzrost.

Donice parkowe a bezpieczeństwo użytkowania

Oferując Państwu donice parkowe, nie zapominamy oczywiście o wszystkich wymogach bezpieczeństwa, które muszą one spełniać. Jeden z najważniejszych z nich to wymóg stabilności. Donice nie mogą się przewrócić pod wpływem siły wiatru lub oparcia się o nie przechodnia. Aby zapewnić maksymalny poziom bezpiecznego użytkowania, donice parkowe mogą być przymocowane do gruntu. Najłatwiej jest to wykonać poprzez ich przyśrubowanie do utwardzonego podłoża. W innych przypadkach można również mocować donice parkowe do wykonanych wcześniej stóp betonowych.

Dekoracje na donicach parkowych

Systematycznie wzbogacamy ofertę naszego sklepu o nowe produkty. Znajdują się wśród nich również donice parkowe w osłonach drewnianych. To bardzo ciekawe i estetyczne rozwiązanie, które ładnie komponuje się z parkami i innymi miejscami utrzymanymi w naturalnym stylu. W zastępstwie elementów dekoracyjnych z naturalnego drewna, można również wybrać donice parkowe w osłonach z kompozytu WPC. Materiał ten jest znacznie bardziej wytrzymały i wymagający mniejszej obsługi. Nie jest mu potrzebna konserwacja, ponieważ nie chłonie wilgoci i posiada specjalne dodatki, chroniące przed niekorzystnym wpływem promieni UV. Również dostępny jest w dużym wyborze kolorów, wśród których odnajdziemy odcienie jasne, ciemne, a także pełne kolory jak np. grafitowy.

Aktywne filtry