Kosze parkowe kompozyt WPC

Tworzywa sztuczne mają bardzo dobre opinie, jeśli chodzi o ich właściwości wytrzymałościowe. Umiejętnie wykorzystywane w produkcji, mogą być świetną alternatywą dla kosztownych surowców naturalnych, takich jak drewno lub stal. Producenci coraz częściej sięgają po tworzywa kompozytowe, np. po to aby, aby produkować z nich kosze na śmieci. Przykładem takich produktów są np. kosze parkowe kompozyt WPC.

Co to jest kompozyt WPC?

Tworzywo kompozytowe to tworzywo, które składa się z więcej niż jednego składnika. Ma to na celu nadanie mu takich cech fizycznych, które jak najbardziej zbliżą go do naturalnego wyglądu oryginalnego produktu. Może to być na przykład naturalne drewno. W ofercie posiadamy kosze parkowe kompozytowe WPC, które już na pierwszy rzut oka wyglądają dokładnie tak jak kosze z naturalnego drewna. Co trzeba o nich wiedzieć?

Poznaj wszystkie zalety koszy kompozytowych WPC

Wytrzymałość na działanie warunków atmosferycznych. Jak zachowuje się naturalne drewno na świeżym powietrzu? Oczywiście chłonie znajdującą się w nim wilgoć, przez co z czasem pęczniej, zmienia swoją strukturę i traci ładny kolor. Można tego uniknąć poprzez regularne impregnowanie drewna. Niestety wymaga to i czasu i wiele pracy. Wybierając kosze kompozytowe WPC, można zapomnieć o czasochłonnym malowaniu elementów drewnianych. Tworzywo WPC bardzo dobrze znosi długotrwałe działanie promieni słonecznych. Jest również wytrzymałe na próby uszkodzenia mechanicznego, nie odbarwia się również pod wpływem promieniowanie UV. Nawet po wielu latach intensywnego użytkowania, tworzywo kompozytowe wygląda jak nowe. Nie można również zapomnieć o ekologicznym podejściu do spraw związanych z użytkowaniem koszy z tworzyw sztucznych WPC. Ich produkcja nie obciąża nadmiernie środowiska naturalnego, gdyż w dużej mierze wykorzystuje surowce odzyskane w procesie recyklingu. Duża trwałość to również wielka zaleta, dzięki której jeden kosz może służyć niezawodnie przez wiele następnych lat. Pozwala to ograniczyć zużycie naturalnych zasobów Ziemi i sprzyja zrównoważonej gospodarce nimi.

Aktywne filtry