Ławki parkowe betonowe

Czy ławki parkowe betonowe mogą być wygodne i bezpieczne w użytkowaniu? Beton z pewnością nie kojarzy nam się zbyt dobrze, jeśli chodzi o miękkość i komfort. Jest jednak niesamowicie wytrzymały, solidny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Co to oznacza? Że jest jednym z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o produkcję ławek. Ławki parkowe betonowe to elementy małej architektury, które z uwagi na materiał z jakiego zostały wykonane, bardzo często są ustawiane w nowocześnie zaaranżowanych parkach i skwerach.

Dowiedz się jak dbać o ławki parkowe betonowe?


Beton to jeden z tych materiałów, które nie wymagają nadmiernej troski o wygląd i wytrzymałość. Pamiętajmy o tym że już na etapie produkcji, betonowe elementy ławki są zaimpregnowane bezbarwnymi preparatami. Tworzą one na powierzchni betonu niewidoczną powłokę, która nie dopuszcza do przenikania wilgoci do środka. Czy ma to aż tak duże znaczenie? Oczywiście że tak! Dzięki temu rozwiązaniu na chropowatej powierzchni elementów betonowych nie będą rozwijać się biologiczne formy życia, takie jak mchy lub inna roślinność. W przypadku, gdyby jednak do tego doszło, wystarczy umyć takie elementy przy pomocy myjki ciśnieniowej.

Z czego ławki parkowe betonowe mają wykonane siedzisko i oparcie

W zależności od tego, na jaki model ławki parkowej się zdecydujemy, może ona mieć wykonane siedzisko z drewna lub stali. Który z tych materiałów jest lepszy w codziennym użytkowaniu? Zdania na ten temat są mocno podzielone, ponieważ każdy z tych materiałów posiada swoje wady i zalety. Jakie? Drewno jest materiałem naturalnym i ekologicznym. Bardzo ładnie komponuje się z otoczeniem parkowej zieleni. Natomiast stal nierdzewna może pochwalić się bardzo dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Zarówno drewniane, jak i stalowe siedziska ławek parkowych wykazują wyjątkowo wysoką łatwość konserwacji. Czyszczenie ogranicza się do przetarcia zwilżoną szmatką. Wielokrotne impregnowanie elementów drewnianych już na etapie produkcji ławki sprawia, że przez wiele następnych lat ławka nie będzie wymagać odnawiania lub ponownego lakierowania.

Aktywne filtry