Ławki miejskie metalowe

Kto najczęściej zamawia ławki miejskie metalowe? Bez wątpienia są to zarządcy i administratorzy parków, skwerów oraz przestrzeni publicznej. Metalowe ławki miejskie mogą pochwalić się bardzo dużą wytrzymałością i występują w olbrzymim wyborze modeli. Znajdziemy w tej grupie zarówno ławki z oparciem, podłokietnikami, a także ławki proste tylko z siedziskiem. Do jakich miejsc warto wybrać każdy z w/w modeli ławek? Odpowiedź na to przedstawiamy poniżej.

Ławki miejskie metalowe – poradnik wyboru

  • Ławki proste – tylko siedzisko, są to ławki świetnie sprawdzające się podczas krótkotrwałego odpoczynku, np. w czasie oczekiwania na przyjazd autobusu lub tramwaju. Mają bardzo prostą, a przez to niezawodną i wytrzymałą konstrukcję. Ich zaletą jest łatwy i szybki montaż. Siedziska w takich ławkach mogą być wykonane z dwóch materiałów. Pierwszy z nich to stal dziurkowana. Jest ona bardzo wygodna w użytkowaniu i odporna na działanie wody. Drugi materiał to drewniane deski. Zależnie od modelu ławki, może być ich 2 lub 3 o różnej szerokości.

  • Ławki z oparciem, są to jedne z wygodniejszych ławek, które samą swoją formą zachęcają do odpoczynku. Co powinno się wiedzieć, zanim wybierzemy ławki miejskie stalowe z oparciem? Przede wszystkim powinno się sprawdzić, jak to oparcie wygląda. Najwygodniejsze są te delikatnie odchylone do tyłu i wyprofilowane ze specjalnym garbem na wysokości dolnej części pleców. Do krótkotrwałego odpoczynku wystarczają natomiast ławki miejskie stalowe z oparciem prostym.

  • Ławki z podłokietnikami – podłokietniki wielu osobom wydają się zbędnym dodatkiem, niepotrzebnie zawyżającym cenę ławki. To nie prawda. Podłokietniki są zbawienne dla starszych osób, cierpiących na różnego rodzaju schorzenia reumatyczne. Pomagają one im wstawać z ławki, szczególnie wtedy kiedy jej siedzisko jest nisko położone.

Czy ławki miejskie stalowe wymagają konserwacji?

Wszystkie ławki stalowe już na etapie produkcji zostają zabezpieczone przed korozją. Ich stalowe elementy są starannie pokryte farbą proszkową, która dociera do najodleglejszych zakątków. Dzięki tej formie zabezpieczenia antykorozyjnego, uzyskana powłoka jest sztywna i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Jest 23 produktów.

Pokazano 1-23 z 23 pozycji

Aktywne filtry