Kosze miejskie z daszkiem

Wszystko co chroni przed deszczem jest bardzo cenne i przydatne. Również daszek nad koszem na śmieci. Miejskie kosze często można spotkać z dodatkowym elementem u samej góry. Przeznaczenie tego elementu jest dwojakie.

Daszek nad koszem na śmieci może być popielnicą

Niektórzy wykorzystują daszek do nieco innych celów, niż przewidział to ich producent. A mianowicie jest on dla nich popielnicą. Gromadząc się w pobliżu kosza na śmieci, palą papierosy. Kiedy papieros się kończy i trzeba go wyrzucić do śmieci, potrzebne jest jego wcześniejsze ugaszenie. Jak można tego dokonać? Zdeptać butem lub zdusić o popielnicę – daszek. To drugie rozwiązanie jest najwygodniejsze i najbardziej estetyczne. Zimny niedopałek można następnie wrzucić do wnętrza kosza, nie martwiąc się o to że śmieci zajmą się od żaru.

Czy kosze na śmieci potrzebują daszek?

Zasadniczo nie. Kosze na śmieci przeznaczone do użytku zewnętrznego, a tym samym muszą być wykonane z materiałów odpornych na działanie wilgoci. Stal nierdzewna, tworzywa kompozytowe WPC, a także beton. Oczywiście zdarzają się również kosze na śmieci wykonane z drewna i to właśnie im najbardziej potrzebna jest ochrona przed opadami. Zapewnić ją ma daszek. Daszek zmniejsza ryzyko zawilgocenia, jak również eliminuje niekorzystne promieniowanie UV. Każda z tych rzeczy jest szkodliwa – nie tylko dla drewna, ale również dla pozostałych materiałów. A czy same śmieci i inne odpadki powinny być zabezpieczone przed działaniem wilgoci? Niekoniecznie. Z pewnych względów jest to jednak zalecane, oczywiście jeśli mamy taką możliwość. Na pewno również służby lub osoby odpowiedzialne za opróżnianie koszów na śmieci, będą ucieszone z faktu że są one suche. Zmniejsza się wówczas ryzyko zamoczenia odzieży lub ubrudzenia się podczas opróżniania kubła ze śmieci. Jeśli tylko dysponują Państwo możliwościami finansowymi, pozwalającymi na zakup koszy na śmieci z daszkiem, zachęcamy do tego wyboru. Jesteśmy pewni że nie pożałują go Państwo.

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry