Ławki parkowe kompozytowe

Osoby, które poszukują ładnych i wytrzymałych ławek parkowych, bardzo często zadają nam pytania o ławki kompozytowe. Chcą się w nich dowiedzieć czym dokładnie jest materiał WPC oraz jakie zalety i wady mają ławki parkowe kompozytowe. Pragnąc podzielić się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem, postanowiliśmy udzielić odpowiedzi na te pytania w tym miejscu.

Z czego wykonane są ławki parkowe kompozytowe

Jak sama nazwa wskazuje, do produkcji takiej ławki wykorzystane zostało specjalne tworzywo WPC. Materiał kompozytowy jest mieszaniną różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Tworzą one bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne materiał, który jest w pełni odporny na działanie warunków atmosferycznych. Nie straszna mu wilgoć ani działanie promieni UV. Pod ich wpływem tworzywo nie będzie tracić swojego oryginalnego koloru, nie dojdzie również do zmiany powierzchni. Tworzywa kompozytowe nie wymagają również odświeżania i odnawiania. W każdych warunkach prezentują się równie dobrze i zachwycają swoją solidnością.

Stelaż w ławkach kompozytowych

Za solidność, wytrzymałość oraz przenoszenie obciążeń odpowiada w ławkach kompozytowych ich stalowa konstrukcja. W zależności od tego, z jakiego typu materiałów została wykonana, jaką mają one średnicę oraz grubość, ławka parkowa będzie mogła przenosić większe lub mniejsze obciążenia. Aby móc to robić bezpiecznie, konieczne jest jednak jej solidne przymocowanie do podłoża. Jak można tego dokonać? W bardzo prosty sposób. Wszystkie oferowane przez nas ławki parkowe kompozytowe posiadają gotowe otwory w nóżkach. Należy je wykorzystać do przeprowadzenia przez nie śruby, którą wkręcamy do kołków rozporowych umieszczonych we wcześniej wywierconych otworach. Podczas wkręcania kołka, rozchyleniu ulegają boczne ramiona kołka, powodując jego zablokowanie w otworze. Dzięki temu jego wyjęcie jest niemal niemożliwe. Ławki parkowe kompozytowe można również osadzać na miękkim podłożu. W tym przypadku metoda montażu jest również prosta i polega na wykopaniu otworu w ziemi, zalaniu go betonem i osadzeniu wewnątrz kotew, przymocowanych do stopek ławki.

Aktywne filtry