Kosze miejskie na słupku

Im wyżej tym lepiej – tak myśli wiele osób. W przypadku koszy na śmieci ta zasada sprawdza się znakomicie. Kosze na śmieci na słupku to rozwiązanie, które ma wielu zwolenników. Dlaczego? Ponieważ jest to wygodne i bezpieczne rozwiązanie. Kosz powieszony na słupku, nie styka się z podłożem. Dzięki temu wilgoć nie ma możliwości kontaktu z kubłem i korodowania. Tym samym zdecydowanie wydłuża się okres przydatności kosza do użytku.

Jak wygląda konstrukcja miejskiego kosza na słupku?


Część nośna takiego kosza tworzona jest przez stalowy słupek o przekroju kwadratowym, pomalowanym techniką proszkową na jednolity kolor. W górnej części słupka znajdują się specjalne wieszaki, do których przymocowana jest osłona kubła. Można ją zdjąć w razie potrzeby i np. poddać gruntownemu czyszczeniu lub malowaniu. Aby słupek kosza na śmieci został stabilnie osadzony w ziemi, niezbędne jest jego zabetonowanie. Jak to się odbywa? W gruncie należy wykonać otwór, a na jego dnie umieścić płaski kamień lub kostkę brukową. Następnie otwór zalewa się betonem i osadza w nim słupek. Kolejnym krokiem jest pionizowanie słupka, tak aby kosz stał idealnie pod kątem prostym do podłoża. Kiedy beton zastygnie i uzyska swoją pełną wytrzymałość, można zmontować kosz w całość i zacząć z niego normalnie korzystać.

Kosze na śmieci na słupku i ich zabezpieczenie przed korozją

Dobrze wiedzieć, jak nowo kupione kosze na śmieci są chronione przed korozją. Podstawową metodą jest malowanie proszkowe sposobem natryskowym. Bardzo dokładnie pokrywa ono wszystkie elementy konstrukcji, tworząc wytrzymałą warstwę zabezpieczającą przed wilgocią. Rozwiązanie to ma wiele korzyści – zapewnia trwałość nawet na 10 lat. W przypadku innych koszy na śmieci, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej, nie ma potrzeby ich dodatkowego malowania. Polecamy kosze na śmieci mocowane na słupku wszędzie tam, gdzie mają zostać umieszczone powyżej powierzchni trawnika. Dzięki temu rozwiązaniu zapewnia się łatwą możliwość koszenia trawy.

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Aktywne filtry