Mała architektura

Ławki parkowe podwójne

Wzbudzają zainteresowanie i rzeczywiście mogą się podobać. Są nie tylko ładne, ale również bardzo funkcjonalne. Zachwycają, ale czasami również mogą budzić kontrowersje. Spotykane są stosunkowo rzadko, ale wszędzie tam gdzie się pojawią, przyciągają tłumy pieszych. O czym mowa? Chodzi oczywiście o ławki parkowe podwójne. To specjalna konstrukcja opracowana po to, aby zajmować jak najmniej miejsca. Ławki podwójne do parku to zintegrowana konstrukcja ze stali lub żeliwa. Ławki tego typu mogą posiadać wspólne plecy i osobne siedziska. Siedząc na takich ławkach w dwóch rzędach, jesteśmy skierowani do siebie plecami. Z uwagi na sposób użytkowania, ławki bardzo często są ustawiane centralnie na środku alejek i deptaków. Są również bardzo popularnym rozwiązaniem na dworcach i peronach.

Czy podwójne ławki parkowe mają sens?

Jak najbardziej tak. Naszym zdaniem to niezwykle ciekawe rozwiązanie, które sprawdza się w wielu miejscach. Przede wszystkim koszt zakupu takiej ławki jest znacznie niższy niż kupowanie dwóch osobnych ławek pojedynczych. Ponadto ławki tego typu zajmują znacznie mniej miejsca, a przez to pozwalają lepiej aranżować wolną przestrzeń. Z jakich materiałów produkowane są ławki podwójne parkowe? W naszej ofercie posiadamy wiele modeli tych ławek. W większości przypadków są one wykonane z najwyższej jakości stali oraz drewna. Oba materiały są impregnowane przed działaniem wilgoci, co zapewnia im pełną ochronę przed rdzą i butwieniem.

Montaż ławek podwójnych – prosty czy skomplikowany?

Może się wydawać, że prawidłowe zamocowanie ławki podwójnej jest trudne i wymagające. Nic bardziej błędnego! Ławki podwójne dzięki swojej stosunkowo dużej szerokości, są niezwykle stabilne. Nie grozi im niekontrolowane przewrócenie podczas nagłego siadania na nie. Nie oznacza to jednak, że można je pozostawić nieprzytwierdzonymi do gruntu. Nie powinno się tego robić z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że mogą zostać skradzione. Po drugie, ławki które nie są na stałe związane z podłożem, mogą być celowo przesuwane w różne miejsca, np. na środek drogi aby zatamować ruch pojazdów.

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry