Kosze uliczne na słupku

Czy w miastach potrzebne są kosze uliczne na słupku? O ile można zrozumieć ten wybór w parkach, w których kosze często są instalowane na trawnikach, utrudniając ich koszenie, to jednak w mieście może się to wydawać co najmniej kontrowersyjne. Czyż nie lepsze byłyby kosze stojące na podłożu całą swoją powierzchnią? Okazuje się że jednak nie. Jest wiele przyczyn i powodów, dla których klienci coraz chętniej wybierają kosze na słupku.

Łatwiejsze odśnieżanie przy koszach na słupku

Kosz na słupku to taka konstrukcja, w której kubeł został zamocowany do pojedynczego słupka. Wisząc na nim, zostaje zachowana kilkudziesięciu centymetrowa odległość od dolnej krawędzi kosza do podłoża. To bardzo dużo i pozwala uczynić odśnieżanie ulic łatwiejszym. Zarówno wykonywane w sposób ręczny, jak i automatyczny, przy pomocy specjalnych pługów mechanicznych. Dzięki temu że kosz na śmieci nie spoczywa bezpośrednio na gruncie, jest również lepiej chroniony przed korozją. Ponownie ma to duże znaczenie zimą, szczególnie w tych miejscach, w których służby miejskie korzystają z soli drogowej. Wchodząc ona w kontakt z ze stalą, może znacząc przyspieszać proces korozji. Kosz traci wówczas swoją wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a jego wygląd jest daleki od zachwycającego.

Kosze uliczne na słupku a wygoda użytkowania

Nie pomijamy również tak prozaicznej przyczyny, dla której warto korzystać z koszy ulicznych na słupku, jak wygodne korzystanie z nich. Im wyżej jest górna krawędź kosza, tym wygodniej można do niego odkładać śmieci. Maleje wówczas ryzyko że wypadną one z niego i będzie się trzeba po nie schylać. Również służby odpwiedzialne za usuwanie odpadów z ulicznych koszy na śmieci, będą mogły wykonać swoją pracę szybciej i wygodniej, jeżeli kosz będzie nieco podwyższony. Warto również dodać, że zamawiając kosze uliczne na słupku bezpośrednio w naszym sklepie, istnieje możliwość samodzielnego zdecydowania o tym, na jakiej wysokości kosz zostanie powieszony. Nasze słupki pod kubły wyposażone są w regulację wysokości, jak również mogą być szybko i łatwo przycięte na żądaną długość.

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Aktywne filtry