ławki bez oparcia

Są lekkie, poręczne, nie zajmują wiele miejsca i przede wszystkim wyróżniają się dobrą ceną. Chodzi oczywiście o ławki bez oparcia. W naszym sklepie znajdą ich Państwo naprawdę wiele. Są to ławki zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów. W każdym przypadku spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, gwarantując tym samym długi i bezproblemowy czas użytkowania. Specjalnie dla wszystkich, którzy mogą być zainteresowani zakupem takich ławek, przygotowaliśmy krótki poradnik.

Jak wybrać ławki bez oparcia – konstrukcja

Tym co będzie decydować o tym, jaką wytrzymałość i odporność na uszkodzenia ma zakupiona ławka, będzie materiał z którego jest wykonana. Na rynku mamy kilka popularnych wyborów. Jest to stal, żeliwo, a także beton. Decydując się na ławkę ze stali, można być pewnym że nie straszne są jej uszkodzenia mechaniczne. Materiał ten doskonale znosi uderzenia i próby gięcia. Podobnie zachowuje się również żeliwo, z tą różnicą że jest bardziej kruche i w razie upadku z większej wysokości, może pęknąć. Jeśli chodzi o betonowe ławki bez oparcia, również jest to wybór godny rozważenia. Beton zbrojony jest niezwykle wytrzymały i może przenosić największe możliwe obciążenia.

Ławki bez oparcia – wypełnienie siedziska

Najbardziej istotnym elementem każdej ławki jest oczywiście siedzisko. Musi ono być odpowiednio szerokie i długie, aby jednocześnie mogło na ławce przebywać kilka osób. Ławki bez oparcia mogą mieć siedziska wykonane z trzech rodzajów materiałów: drewna, stali oraz tworzywa kompozytowego WPC. Na co się zdecydować? Pod względem wygody użytkowania, najmniej wymagające są deski z tworzywa kompozytowego WPC. Świetnie imitują naturalne drewno, odwzorowując nawet fakturę i ułożenie słojów. Bardzo dobrze sprawdza się również wypełnienie ze stali nierdzewnej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że stalowe ławki bez oparcia są jednymi z najdroższych na rynku.

Aktywne filtry