Kosze uliczne drewniane

Drewno to piękny i wdzięczny surowiec, z którego może powstawać naprawdę wiele różnorodnych przedmiotów. Wśród nich znajdują się również kosze na śmieci? Serio? Oczywiście że tak! Drewniane kosze na śmieci to wyjątkowa propozycja, będąca ciekawą alternatywą dla standardowych koszy ze stali, żeliwa lub betonu. Co odróżnia uliczne kosze z drewna od pozostałych? Przede wszystkim jest to styl i wdzięk, a także łatwość komponowania się kosza z otoczeniem. Drewno pasuje do niemal wszystkiego – jest ciepłe i łatwe w utrzymaniu czystości. Dzięki temu że już na etapie produkcji zostało poddane solidnemu zaimpregnowaniu przed wilgocią, na znacznie dłużej zachowuje swój pierwotny wygląd.

Kosze uliczne drewniane – przyjrzyjmy się konstrukcji od środka

Oczywiście drewniane kosze na śmieci nie są wykonane w 100% z drewna. Drewno jest w nich wykorzystane jako materiał wykończeniowy, podczas kiedy główna część konstrukcyjna składa się z metalu. Zapewnia ona bardzo dużą wytrzymałość na odkształcenia oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Jest lekka i odporna na korozję, ponieważ zależnie od tego, z jakiego gatunku stali jest wykonana, będzie służyć długo i niezawodnie. Drewniane elementy wykończeniowe takiego kosza, zostają trwale przymocowane do części nośnej. Odbywa się to z użyciem specjalnych śrub i mocowań. W razie potrzeby drewniane elementy można szybko i łatwo zdemontować – np. na potrzeby późniejszego malowania lub impregnowania.

W jakich miejscach montować uliczne kosze drewniane?

Przede wszystkim wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z naturalnym otoczeniem. Dużo zieleni, krzewów, kwiatów – w mieście takich miejsc nie brakuje. Są to zarówno skwery, jak i planty. Również drewniane kosze uliczne mogą dobrze wyglądać w pobliżu ogródków lokali gastronomicznych. Jak dbać w przyszłości o takie kosze, jeżeli zdecydują się Państwo na ich zakup? Przede wszystkim należy zadbać o regularne impregnowanie koszy na śmieci przy pomocy dedykowanych środków. Pozwala to zabezpieczyć drewno przed wnikaniem do środka wilgoci i powodowaniem uszkodzeń w strukturze materiału, jak również jego odbarwianiem.

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry