Kosze na śmieci na osiedle

Osiedla to miejsce życia wielu osób. Osiedla mogą mieć postać olbrzymich blokowisk z wielkiej płyty, jak również niewielkich, kameralnych osiedli domków jednorodzinnych. Tym co łączy mieszkańców każdego z osiedli, jest pragnienie mieszkania w ładnym, zadbanym i czystym otoczeniu. Wychodząc z dziećmi na spacer, nikt nie chce się potykać o śmieci rozrzucone na chodniku lub pozostawione na ławce. Aby tak nie było, osiedla powinny być wyposażone w kosze na śmieci. Im jest ich więcej, tym mniej pozostaje okazji do zostawiania śmieci byle gdzie.

Osiedlowe kosze na śmieci

Czy to małe osiedle czy duże blokowisko, wybór kosza na śmieci jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Decydując się na zbyt mały kosz, możemy się narazić na wiele problemów związanych z jego regularnym opróżnianiem. Z kolei zbyt duży kosz może swoim wyglądem przytłaczać otoczenie. Aby nie popełniać oczywistych błędów, mamy kilka wskazówek. Warto z nich skorzystać, jeśli po raz pierwszy wybierają Państwo kosze na śmieci na swoje osiedle.

  • Kosze na śmieci przy ławkach – ławki osiedlowe i ich otoczenie to pierwszy i najbardziej oczywisty wybór miejsca, w którym kosz powinien być umieszczony. Jakiej wielkości powinien być taki kosz? Nie może być zbyt duży, ponieważ będzie to oznaczać rzadsze opróżnianie go. To z kolei może powodować unoszenie się nieprzyjemnych zapachów znad kosza, odstraszając od korzystania z ławki. Naszym zdaniem najlepszym wyborem będzie kosz o pojemności 60 litrów.

  • Kosze na śmieci przy deptakach – umieszczenie koszy na śmieci wzdłuż chodników, deptaków i alejek również jest konieczne. Tutaj można się pokusić o wybór nieco większych koszy, najlepiej wyposażonych w popielnicę. Większe kosze są opróżniane rzadziej. Przy takich koszach ustawionych wzdłuż szlaków pieszych rzadziej się również zatrzymują ludzie, przez co zapachy nie są tak dokuczliwe. Ponadto kosz na śmieci zaopatrzony w popielnicę, będzie ochraniać odpadki przed zamoczeniem, a czasami również i wywianiem przez wiatr ze środka kosza.

Aktywne filtry