Ławki miejskie nierdzewne

Ławki miejskie użytkowane są na otwartych przestrzeniach. Siłą rzeczy naraża to je na działanie wilgoci. Stal w połączeniu z wilgocią niesie za sobą ryzyko wystąpienia korozji. Czy można zabezpieczyć przed nią ławki? Oczywiście że tak. Są dwie metody na to.

Jak zbudowane są ławki miejskie nierdzewne?

Pierwsza metoda zabezpieczenia antykorozyjnego ławek miejskich, to produkowanie ich z gatunków stali, które są odporne na działanie korozji. Może to być stal ocynkowana, która gwarantuje wieloletnią trwałość przed utlenianiem się i świetny wygląd. Niestety, wadą tego materiału jest wysoka cena. Przekłada się ona na duży koszt produkcji ławki, czyniąc ją trudno dostępną dla większości użytkowników. Dlatego alternatywną formą zabezpieczenia antykorozyjnego ławek miejskich, jest malowanie proszkowe.

Ławki miejskie nierdzewne – dlaczego maluje się je w technologii proszkowej?

Malowanie proszkowe to znana i powszechnie stosowana technika malowania elementów stalowych. Wykorzystuje ona zjawisko elektrostatyczności. Farba ma postać drobnego pyłu, który jest przyciągany przez element stalowy. Siła przyciągania magnetycznego jest tak duża, że farba trwale przylega do podłoża i zostaje z nim na stałe związana przez wygrzewanie w wysokiej temperaturze. Ławki miejskie nierdzewne, które zostały pomalowane proszkowo charakteryzują się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie korozji. Wykonana w ten sposób powłoka malarska jest odporna na zarysowania i inne próby dewastacji. Nie sprawia również najmniejszych problemów z utrzymaniem doskonałej czystości.

Na jaki kolor malowane są ławki miejskie nierdzewne?

Pomimo tego, że większość ławek miejskich malowana jest na ciemny, uniwersalny kolor, istnieje również możliwość malowania ich na kolor indywidualnych. Produkcje wybranych modeli ławek realizowana może być na zamówienie indywidualne. Wówczas, kiedy ławki miejskie nierdzewne dopiero powstają, nie ma problemu aby elementy stalowe pomalować na dowolny kolor. Może on nawiązywać do wiodącego koloru w określonej przestrzeni miejskiej, być jednym ze składowych kolorów logo lub po prostu może wyróżniać ławkę z tłumu, czyniąc ją lepiej i łatwiej zauważalną.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz