Ławki do parku

Park to jedno z najciekawszych miejsc, jakie można spotkać w niemal każdym mieście. Dla osób mieszkających w blokach lub kamienicach, jest to często jedyna okazja do obcowania z naturą. Aby park był jeszcze bardziej atrakcyjny dla mieszkańców, należy wyposażyć go w elementy małej architektury, które będą ułatwiać i uprzyjemniać korzystanie z niego. Do takich sprzętów na pewno można zaliczyć ławki do parku. Przedstawiamy ich bogatą ofertę, dostępną w stałej sprzedaży naszego sklepu.

Drewniane ławki do parku – klasyczne

Wzornictwo klasyczne cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób, które pragnąc zakupić nowe ławki parkowe. Ich cechy charakterystyczne to najczęściej wygięte w ergonomiczny sposób oparcie i siedzisko wyprofilowane w taki sposób, aby odciążać plecy. Ławki do parku klasyczne mają zwykle jeden rodzaj konstrukcji: elementy nośne mają postać żeliwnych odlewów. Przymocowane do nich są drewniane deski. Efektem tego jest bardzo mocna, stabilna i wytrzymała konstrukcja. Ławka tego typu jest w stanie przetrwać naprawdę długi czas w najtrudniejszych warunkach użytkowania – w deszczu, śniegu itp.

Nowoczesne ławki do parku – ze stali i betonu

Alternatywą dla klasycznych konstrukcji są ławki stalowe i betonowe. Wykonane ze stali nierdzewnej nie są narażone na powstawanie na nich rdzy i innych nalotów. Ławki betonowe są natomiast bardzo ciężkie, a co za tym idzie, również bardzo stabilne i wytrzymałe. Takie ławki bez trudu mogą przetrwać najtrudniejsze warunki użytkowania, łącznie z próbami wandalizmu czy niszczenia. Czy warto decydować się na droższe ławki stalowe lub betonowe, czy może korzystniej jest kupić ławki drewniane? To bardzo trudne pytanie. Wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujemy. Jeśli jest ograniczony, to w zasięgu wielu inwestorów pozostają tylko ławki drewniane. Alternatywą dla nich mogą być ławki kompozytowe, wykonane ze specjalnego tworzywa wiernie imitującego drewno. Tak zwane tworzywa kompozytowe WPC nie wymaga impregnowania, a przy tym zachowuje pełną odporność na działanie wody i słońca.

Aktywne filtry