Ławki parkowe ocynkowane

Jakie ławki powinniśmy wybierać, aby sprostały one trudom użytkowania na otwartej przestrzeni? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie jest znacznie łatwiejsza do udzielenia, niż może się wydawać. Wszystko co powinniśmy wiedzieć o trwałej i solidnej ławce parkowej to to, aby była to ławka ocynkowana. Ocynk to metoda zabezpieczania elementów stalowych przed korozją. Ocynkowane profile zamknięte ze stali wykorzystywane są do budowania z nich konstrukcji i stelaży pod ławki. Następnie mocuje się do nich drewniane deski, tworzące siedzisko i oparcie. Dzięki temu konstrukcja ławki zostaje usztywniona, co znacząco ułatwia jej przenoszenie z miejsca na miejsce.

Jak bezpiecznie przymocować ławki parkowe ocynkowane do gruntu

Na jakich powierzchnia należy ustawiać ławki parkowe? Oczywiście najlepszym wyborem są utwardzone place, chodniki, alejki lub zatoczki. Im twardsza i równiejsza jest powierzchnia podłoża, tym ławka będzie zachowywać na nim większą stabilność oraz równowagę. Nie zwalnia to jednak jej właściciela z podejmowania różnego rodzaju środków, mających zapobiegać ewentualnemu wywróceniu się ławki podczas korzystania z niej. Do takich przypadków może dojść na przykład wtedy, kiedy ktoś zbyt gwałtowanie zechce na nią usiąść. W zestawach z ławkami parkowymi można znaleźć wszystkie potrzebne elementy do jej przytwierdzenia do podłoża. Jest to zestaw kołków i wkrętów. Jeśli nie ma możliwości aby wkręcić je do podłoża, należy w nim wykopać otwory, zalać betonem i osadzić w nich nogi ławki. Będzie to wymagać bardzo starannego wypoziomowania ławki, tak aby osadzona w ten sposób konstrukcja była stabilna i wytrzymała.

Czy ławki parkowe ocynkowane należy malować?

Oczywiście że tak. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby stalowe elementy ocynkowane dodatkowo zabezpieczać przed korozją. Nie tylko zwiększy to ich wytrzymałość, ale również pozwoli nadać o wiele ładniejszy i bardziej zadbany wygląd ławce. Na jaki kolor malować ocynkowane elementy ławki? Najczęstszym wyborem jest oczywiście kolor czarny lub zielony. Są one neutralne i ładnie komponują się z naturalnym otoczeniem parku lub ogrodu.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry