Kosze parkowe

Któż z nas nie lubi przebywać w parku. Aktywny wypoczynek czy spokojny spacer na pewno będzie przyjemniejszy, jeśli będzie można go odbyć w zadbanym i czystym otoczeniu. Właśnie z tego powodu tak ważne są parkowe kosze na śmieci. Ich obecność jest nieodzowna w miejscach takich, jak parki czy skwery. Wszędzie tam, gdzie przebywają ludzie, mamy również do czynienia z produkowaniem dużej ilości odpadów i śmieci. Mogą to być puste butelki po napojach, puszki aluminiowe, opakowania po batonikach i innych przekąskach, a w końcu chusteczki higieniczne. Gdzie one trafią, jeśli przechodzień nie znajdzie kosza na śmieci? Oczywiście wylądują na chodnikach i trawnikach, zaśmiecając otoczenie. Czy można tego uniknąć? Oczywiście że tak. Droga do tego jest prostsza niż może się wydawać.

Kosze parkowe – ich wygląd i konstrukcja

Innymi słowy kosze na śmieci – pojemniki wykonane ze stali, drewna lub betonu, przeznaczone do magazynowania odpadków. Czy parkowe kosze na śmieci różnią się czymś od koszy miejskich? To zależy. Aby zachować spójność architektoniczną i stylistyczną, kosze na śmieci powinny być dopasowane do pozostałych elementów małej architektury – ławek, kwietników oraz latarni. W ofercie naszego sklepu bez trudu znajdą Państwo takie kosze. Są to zarówno nowoczesne kosze parkowe, wykonane ze stali, betonu i drewna, jak również odlewane z żeliwa kosze parkowe, często obejmujące wiele detali.

Co musisz wiedzieć, zanim zamówisz parkowe kosze na śmieci?


Przede wszystkim należy zdecydować o tym, w jakich miejscach owe kosze będą zamontowane i jak zostaną przytwierdzone do podłoża. To bardzo ważne dla ich dalszego, bezpiecznego użytkowania. Wolno stojące kosze na śmieci nie są zbyt dobrym wyborem do parku. Dlaczego? Ponieważ mogą prowokować do łatwej i szybkiej kradzieży, mogą również ulec przypadkowemu lub celowemu zniszczeniu. Najlepsza metoda na zabezpieczenie koszy to ich zabetonowanie w gruncie lub przyśrubowanie do podłoża. W każdym przypadku kosz pozostaje odporny na próbę przewrócenia lub szybkiej kradzieży.

Jest 37 produktów.

Pokazano 1-30 z 37 pozycji

Aktywne filtry