Ławki uliczne betonowe

Ile ludzi tyle gustów – mówi stare porzekadło. Jest to prawdą, również kiedy chodzi o ławki uliczne. Każdy z nas może mieć inne preferencje, jeśli chodzi o wybór miejsca do siedzenia. Jedni wolą tradycyjne ławki drewniano-żeliwne, z kolei jeszcze inni mogą preferować surowo wyglądające ławki betonowe. Akurat ten materiał znakomicie nadaje się do tego, aby wykonać z niego ławki uliczne. Jak każdy dobrze wie, są one narażone na trudne warunki użytkowania, a dodatkowo nierzadko padają ofiarą ataków wandali. Dzięki temu że są wykonane z betonu, w większości przypadków wychodzą z tych prób obronną ręką.

Ławki uliczne betonowe – z oparciem czy bez?

Jedna z wielu wątpliwości towarzyszących zakupowi nowej ławki, to podjęcie decyzji o tym, czy powinna posiadać oparcie czy nie. Co przemawia na plus i na minus tego? Przede wszystkim wygoda użytkowania, ale również ilość miejsca, które można przeznaczyć na posadowienie ławki na trawniku lub chodniku. Na szczęście w sprzedaży posiadamy betonowe ławki uliczne i takie, i takie. Pozwala to zakupić tańszą i zabierającą mniej miejsca ławkę prostą – bez oparcia, jak również wygodniejszą ławkę z oparciem. Wybór należy do klienta i jest podyktowany jego budżetem i możliwościami technicznymi zlokalizowania i zamontowania ławki.

Jak zakotwić ławki uliczne w gruncie?

Bezpieczeństwo to podstawa, kiedy chodzi o użytkowanie każdej ławki ulicznej. W przypadku ławek betonowych na ich korzyść przemawia fakt, że podstawa jest wykonana z masywnego i ciężkiego betonu. Zapewnia to dużą stabilność oraz równowagę całej konstrukcji. Jednak nie tylko to jest zaletą. Betonowe ławki uliczne bez trudu można trwale przymocować do podłoża, wykorzystując do tego odpowiednie kotwy lub inne systemy mocowań. Gorąco zachęcamy do tego, aby wiązać ławki uliczne z gruntem, gdyż zdecydowanie zwiększa to poziom bezpieczeństwa korzystania z nich, a ponadto zabezpiecza je przed możliwą kradzieżą. Sam proces wiązania ławki ulicznej z gruntem nie jest skomplikowany i polega na osadzeniu mocowań w zalanych betonem otworach.

Aktywne filtry