Styl ławek

Jednym z kryteriów wyboru ławek parkowych i miejskich jest styl, w którym zostały wykonane. Ich wygląd zewnętrzny rzeczywiście okazuje się dobrym sposobem na to, aby podjąć decyzję o ich zakupie. Nie zawsze bowiem ławka rustykalna będzie pasować do nowoczesnego otoczenia miasta. Podobnie, modernistyczna ławka nie będzie się dobrze komponować z zielenią miejskiego, starego parku. Między innymi z tego powodu nasz sklep internetowy wprowadził podział ławek zewnętrznych ze względu na styl, w jakim zostały one utrzymane.

Ławki nowoczesne – są to ławki miejskie i parkowe o stosunkowo prostej konstrukcji, charakteryzującej się minimalistycznymi kształtami oraz prostymi liniami oraz geometrycznymi kształtami. Nowoczesne ławki miejskie stanowią idealny wybór wszędzie tam, gdzie konieczne jest zapewnienie dużej powierzchni do siedzenia oraz wkomponowania ławki w otoczenie szklanych biurowców lub centrów handlowych.

Ławki retro – ławki w stylu retro nawiązują do dawnego stylu. Charakteryzować mogą się większą liczbą ozdobników, detali i dekoracji. Są bardzo starannie zaprojektowane i wykonane. Mogą zaskakiwać starodawnym wzornictwem, które będzie świetnym wyborem do dawnych parków lub ogrodów pałacowych. Do ich produkcji wykorzystuje się zwykle żeliwo, z którego powstają mocne, bardzo wytrzymałe odlewy – nóg, podpór, oparć i podłokietników.

Ławki klasyczne – ten rodzaj ławek jest chyba znany każdemu z nas. Spotkać je można w przydomowych ogródkach i skwerach. Być może nie wyróżniają się wyglądem, ale nie sposób odmówić im wygody i trwałości. A właśnie o to chodzi większości osób, które decydują się na zakup nowej ławki. Klasyczne ławki parkowe to słuszny wybór dla każdego, kto liczy na sprawdzona jakość i maksymalną trwałość.

Ławki eleganckie – ten rodzaj ławek wyróżnia się przede wszystkim z uwagi na swój wygląd. Jest on bardzo zadbany i dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Kiedy warto się decydować na zakup tych ławek? Przede wszystkim wtedy, kiedy najważniejszym powodem ma być kryterium wyglądu – eleganckiego, luksusowego i dowodzącego jakości premium.

Aktywne filtry