Kosze miejskie z popielnicą

Mimo że palenie papierosów nie jest już w modzie, to jednak w dalszym ciągu miliony ludzi ulega temu nałogowi. Jedną z rzeczy, która jest dla nich wspólna to poszukiwanie kosza na śmieci, przystosowanego do gaszenia papierosów. Aby nie zaśmiecać otoczenia, niedopałki papierosów powinny trafić do kosza na śmieci. By jednak można to zrobić bezpiecznie, wcześniej należy je ugasić przez zduszenie. Można to zrobić właśnie na popielnicy. Specjalnie jest ona wykonana ze stali, aby nie zająć się ogniem. Dodatkowo zostaje zabezpieczona przed korozją, stosując metodę malowania proszkowego. Jej zaletą jest to, że uzyskana powłoka staje się bardzo twarda i odporna na wszelkiego rodzaju zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne.

Które miejskie kosze na śmieci posiadają popielnice?

Jest to dobre pytanie. Nie wszystkie modele koszy na śmieci posiadają opcję zakupu z popielnicą. Dotyczy to przeważnie koszy betonowych. Popielnice montuje się natomiast na koszach parkowych i przeznaczonych do montażu na innych terenach zielonych. Czy popielnica może pełnić rolę daszka? Oczywiście że tak. Jego obecność jest wręcz pożądana w większości przypadków koszy. Ochrona zawartości przed wilgocią sprawia, że śmieci nie tracą swojej wartości. Ukryte w nich tworzywa i inne materiały mogą być poddane recyklingowi. Zamoczenie śmieci nie jest problemem w przypadku plastiku lub szkła. Nieco inaczej to wygląda jeśli chodzi o papier. Jego namoczenie powoduje całkowitą utratę wartości.

Popielnica w koszach na śmieci – jak o nią dbać

Jest ona najwyżej położonym elementem kosza na śmieci. Stal zabezpieczona antykorozyjnie dobrze wygląda nawet po wielu latach użytkowania. Również odległość (wysokość), dzieląca górną krawędź kosza od popielnicy jest na tyle wysoka, że bez problemu można do środka wrzucić śmieci. Nasuwa się natomiast pytanie o to, jak wygląda proces wyjmowania worka z takiego kosza, skoro od góry ogranicza nas popielnica? Producenci to przewidzieli i większość modeli posiada podnoszoną klapę.

Jest 29 produktów.

Pokazano 1-29 z 29 pozycji

Aktywne filtry