Kosze parkowe z popielnicą

Palenie papierosów staje się coraz mniej modnie. To cieszy. Niestety na ulicach polskich miast w dalszym ciągu nie brakuje osób, trzymających w dłoniach żarzącego się papierosa. Po jego wypaleniu pozostaje problem – co zrobić z tzw. petem? Wyrzucić gdzie popadnie? Tak postępuje niestety wiele osób. Można jednak im nieco pomóc w utrzymaniu czystości i porządku w miejscach publicznych, ustawiając w nich kosze parkowe z popielnicą.

Ryzyko związane z paleniem papierosów, a kosze na śmieci

Korzystanie z koszy na śmieci z popielnicą należy rozpatrywać na dwójnasób. Po pierwsze przez pryzmat czystości i porządku. Walające się na chodnikach i alejkach pety na pewno nie robią dobrego wrażenia. Można to zjawisko ograniczyć, poprzez korzystanie z koszy na śmieci wyposażonych w popielnicę. Czym jest popielnica w parkowych koszach na śmieci? Wiele osób błędnie nazywa ją daszkiem. Najczęściej ma wygląd okrągłej pokrywy, znajdującej się powyżej otworu wrzutowego. Jest wykonana z materiału niepalnego, zwykle blachy lub stali. Zadaniem popielnicy jest umożliwienie bezpiecznego zgaszenia papierosa, czyli zduszenie znajdującego się w nim żaru. W tym miejscu przechodzimy do kolejnej bardzo ważnej kwestii – bezpieczeństwa.

Kosze parkowe z popielnicą a ryzyko pożaru

W okresie letniej suszy, parki podobnie jak lasy bardzo łatwo mogą zająć się ogniem. Wystarczy jeden niedopałek rzucony na suchy trawnik lub igliwie. Aby do takich sytuacji nie dochodziło, od użytkowników parku wymaga się wiele uwagi. Ale należy również umożliwić im przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa, poprzez montowanie koszy na śmieci z popielnicą. Właśnie ta popielnica pozwala bezpiecznie zneutralizować groźny żar. Niepalna popielnica może być wykonana z blachy ocynkowanej lub stali inox. Istotne jest to, aby zarówno wysoka temperatura, jak i warunki atmosferyczne nie mogły zaszkodzić temu materiałowi. Inną, poboczną rolą, którą mają do spełnienia popielnice w koszach parkowych, jest ochrona zawartości kubła przed zamoczeniem. Czy śmieci należy chronić przed wodą? Oczywiście. Mokre śmieci nie nadają się do przetworzenia lub proces ten staje się wielokrotnie droższy.

Jest 27 produktów.

Pokazano 1-27 z 27 pozycji

Aktywne filtry