Kosze miejskie kompozyt WPC

Kompozyt WPC to tworzywo, które zrewolucjonizowało branżę przemysłową. Z tego materiału powstają deski tarasowe, jak również ławki i kosze na śmieci. Właśnie tym ostatnim chcemy się przyjrzeć z bliska i sprawdzić, czy ich zakup jest dobrym wyborem.

Jakie zalety mają kosze kompozytowe?

Tworzywo kompozytowe WPC składa się z kilku rodzaju surowców. Ich zadaniem jest zapewnienie bardzo dużej wytrzymałości mechanicznej oraz ochrony przed promieniowaniem UV. Kosze na śmieci zwykle są mocno narażone na słońce, czego efektem może być wypaczanie się drewna, jego pękanie i odbarwianie. Wiele osób ma tego dość i nie zamierza również co kilka lat malować koszy na nowo. Rozwiązaniem tych problemów jest oczywiście tworzywo kompozytowe. W dotyku, jak również z wyglądu wiernie imitują drewno. Kosze na śmieci z kompozytu WPC nie wymagają regularnego impregnowania, odnawiania i czyszczenia. Dzięki temu że jest to tworzywo sztuczne, również produkcja WPC jest tania i szybka. Przekłada się to bezpośrednio na atrakcyjną cenę koszy, czyniąc je łatwo dostępnymi dla większości osób, firm oraz instytucji.

Czy wybierać kosze kompozytowe WPC z popielnicą czy bez?

Jaką odporność na temperaturę mają tworzywa sztuczne WPC? Bardzo wysoką. Jednak mimo wszystko rekomendujemy aby kupować kosze na śmieci wyposażona w praktyczną popielnicę. Ma ona kształt okrągłego daszka nad koszem. Popielnica jest wykonana ze stali, dzięki czemu bezpiecznie można na niej gasić papierosy. Innym zadaniem, które ma spełniać popielnica jest również ochrona zawartości przed zamoczeniem. Śmieci, które są mokre, nie zawsze mogą zostać poddane recycklingowi. Tym samym tracą swoją wartość i ich utylizacja jest droższa – nie nadają się do przetworzenia. Aby temu zapobiec, warto zamówić kosze na śmieci z popielnicą. Jest ona również pomalowana proszkowo, dzięki czemu zachowuje dużą wytrzymałość również na rozżarzone papierosy. Decydując się na kosze z kompozytu WPC, dokonujecie słusznego wyboru, który będzie procentować przez wiele następnych lat.

Aktywne filtry