Kosze miejskie żeliwne

Żeliwo to jeden z cenniejszych w znaczeniu ludzkości materiałów. Odlewy żeliwne są wykorzystywane po dziś dzień, między innymi do produkcji wysokiej jakości koszy na śmieci. Miejskie, uliczne lub parkowe kosze żeliwne wyróżniają się trwałością, a dzięki temu że są odlewami, mogą również mieć różnorodne, bardzo ciekawe kształty. O czym powinniśmy wiedzieć, kiedy decydujemy się na kupno kosza żeliwnego?

Ciężki kosz miejski żeliwny – zadbaj o podłoże

Żeliwo jest jednym z cięższych surowców. W praktyce oznacza to, że kosze na śmieci produkowane są wyłącznie w wariancie stojącym. A skoro tak, trzeba odpowiednio zadbać o przygotowanie podłoża. Powinno być one utwardzone, najlepiej kostką brukową, betonem lub asfaltem. Kosze żeliwne można również umieszczać w otoczeniu zieleni, ustawiając pod nimi stabilną i twardą podstawę. Zapobiega to wbijaniu się ciężkiego żeliwnego kosza w grunt – szczególnie po opadach deszczu.

Przymocuj śrubami kosz na śmieci do podłoża

Nie można zapominać o tym, że żeliwne kosze miejskie mogą kusić do kradzieży. Swoją wagą zapewniają bowiem całkiem atrakcyjny i szybki zarobek, jeśli zostaną sprzedane na złomie. Aby zapobiegać takim kradzieżom, bardzo ważne jest odpowiednie przymocowanie kosza na śmieci do podłoża. Jak to zrobić? Przede wszystkim wykorzystując rozwiązania, które przygotował producent. W stopkach większości modeli koszy na śmieci znajdziemy specjalne otwory przelotowe. Służą one do tego, aby przeprowadzić przez nie śrubę, a następnie wkręcić ją do plastikowego kołka rozporowego, umieszczonego w otworze betonowej płytki, kostki brukowej lub asfaltu. Taki sposób mocowania kosza na śmieci do podłoża zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, chroni przed kradzieżą, a dodatkowo sprawia że kosz jest odporny na próby celowego przewrócenia i wysypania z niego śmieci. Do każdego zakupionego produktu dołączona jest instrukcja montażu oraz niezbędne mocowania.

Aktywne filtry