Mała architektura

Ławki uliczne podwójne

Kto i w jakim celu wynalazł ławki uliczne podwójne? Wiele osób może sobie zadawać to pytanie, widząc niecodzienny projekt ławek. Odpowiedź jest bardzo prosta. Podwójne ławki są niezwykle praktyczne i pożyteczne. Zostały opracowane z myślą o użytkowaniu ich w miejscach, w których jest ograniczona przestrzeń. Chodniki, perony dworców, alejki czy deptaki. Zastosowanie wspólnego oparcia pozwala oszczędzić nawet do 50 cm szerokości chodnika, a dodatkowo zmniejsza cenę produkcji i kupna ławki. Zamiast kupować dwie ławki pojedyncze, można zrobić to taniej i zakupić jedną ławkę podwójną, ze wspólnym oparciem.

Ławki uliczne podwójne – czy są bezpieczne?

Pierwsze pytanie, które będzie sobie zadawać wiele osób chcących kupić podwójną ławkę. Nie ma się czemu dziwić. Na szczęście jest tylko jedna odpowiedź na to pytanie: TAK. Podwójne ławki są bardzo bezpieczne. Nawet bardziej od klasycznych. Dlaczego? Ponieważ mają szeroko rozstawione podpory oraz nisko położony środek ciężkości. Niemożliwością jest przewrócenie takiej ławki na bok, nawet jeśli zdecydujemy się chodzić po szczycie jej oparcia. Nie należy zatem mieć wątpliwości, czy jest to słuszny wybór i czy będziemy z niego zadowoleni.

Podwójna ławka uliczna – z podłokietnikiem lub bez?

Inne wątpliwości mogą pojawić się przy wyborze właściwego modelu ławki. To znaczy dotyczącego wersji. W sprzedaży posiadamy bowiem duży wybór takich ławek. Różnią się między sobą wyposażeniem. Dokładnie tak! Nawet coś tak prostego jak ławka uliczna może mieć zróżnicowane wyposażenie. Co się na niego składa? Na przykład podłokietniki. Mogą być proste lub dekorowane. Może ich również nie być wcale. Wówczas ławka jest lżejsza i w wielu przypadkach kosztuje mniej. Mimo wszystko z własnego doświadczenia wiemy, że wygodniejsze w użytkowaniu są ławki z podłokietnikiem, dzięki któremu wstawanie lub siadanie na ławkę jest łatwiejsze niż zwykle. Jeśli chodzi o sam sposób łączenia ławki z podłożem, to również nie ma powodów do obaw. Można to zrobić na kilka sposobów – wykorzystując gotowe otwory w stopkach i przykręcając ławkę śrubami lub zalewając jej nogi w otworach wypełnionych betonem.

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry