Kosze na śmieci na dworzec

Dworce autobusowe i kolejowe – miejsca, w których każdego dnia przebywa od kilkuset do nawet kilku tysięcy osób. Łatwo sobie wyobrazić że każdy z nich pozostawia na dworcu od jednego do kilkudziesięciu sztuk śmieci. Zużyte chusteczki higieniczne, opakowania po batonikach, kubeczki jednorazowe po kawie, plastikowe butelki po napojach, aluminiowe puszki, foliowe woreczki i wiele wiele więcej. Gdzie te śmieci trafiają? Oczywiście do koszy na śmieci. Gdyby nie one, to perony, ławki, toalety i korytarze tonęłyby w tonach nikomu niepotrzebnych śmieci. Na szczęście coraz rzadziej można spotkać dworce, na których kosze na śmieci nie występują.

Jak wybrać dworcowy kosz na śmieci?

Zastanawiając się nad wyborem najlepszego kosza na śmieci, należy mieć na uwadze kilka rzeczy. Pierwsza z nich to wielkość dworca. To ona determinuje liczbę podróżnych, którzy będą każdego dnia korzystać z niego. Im będzie ich więcej, tym liczba koszy na śmieci oraz ich pojemność powinna być większa. Jest to tym bardziej istotne, jeśli nie dysponujemy liczną ekipą porządkową, która mogłaby sobie poradzić ze sprzątaniem wszystkich śmieci na czas. Większa liczba koszy na śmieci o dużej pojemności może pozwolić na to, aby ich opróżnianie było możliwe tylko raz dziennie. Ograniczy to również koszta związane z utrzymaniem dworca.

Kosze na śmieci na dworzec – nowocześnie czy klasycznie?

Tutaj należy się kierować własnymi odczuciami, a także tym jak wygląda wnętrze dworca. Nowoczesne obiekty tego typu to duża ilość gładkich, jednolitych powierzchni, w których dominuje szkło i stal. Podobnie również powinny wyglądać kosze na śmieci. Jeżeli jednak mamy do czynienia z dworcem odrestaurowanym, warto zachować jego charakter również w innych drobnych elementach, takich jak kosze na śmieci. Jest to tym łatwiejsze, iż w ofercie posiadamy wiele koszy wykonanych jako żeliwne odlewy. Ich zaletą jest duży wybór kształtów, a także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Wybierając takie kosze na śmieci na dworce, nie należy zapomnieć o ich zabezpieczeniu. Ma to zapobiec przed próbami kradzieży z uwagi na duży ciężar kosza oraz cenny materiał, z którego zostały wykonane.

Jest 40 produktów.

Pokazano 1-30 z 40 pozycji

Aktywne filtry