Ławki parkowe stal nierdzewna

Czy stal nierdzewna jest odpowiednim wyborem, jeśli chodzi o materiał do produkcji ławek parkowych? Zdecydowanie tak. Postaramy się w tym miejscu udowodnić, dlaczego warto kupować ławki parkowe stal nierdzewna oraz jakie posiadają one zalety. Na początek jednak rozpoznajmy warunki, w jakich ławki parkowe będą użytkowane. Jak sama nazwa wskazuje są to parki, skwery oraz inne tereny zielone. Oznacza to, że ławki nie będą znajdować się pod zadaszeniami, tylko pod gołym niebem. Tym samym naraża to je na ciągłe działanie wilgoci oraz promieni słonecznych. W takich warunkach największą trwałość i odporność zachowuje stal nierdzewna. Nie wymaga ona dodatkowej impregnacji oraz pokrywania jej powłoka malarską.

Czy stal nierdzewna jest odporna na ptasie odchody?

Kolejne zagadnienie dotyczy tego, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Ławki parkowe są w dużym stopniu narażone na żrące działanie ptasich odchodów. Zawarte w nich toksyny i gazy sprawiają, że pod ich nawet krótkotrwałym wpływem mogą odbarwiać się drewniane elementy ławki. Jest to bardzo groźne zjawisko, drastycznie wpływające na wytrzymałość ławki. Czy można temu zapobiegać? A jeśli tak, to w jaki sposób? Przecież nikt nie wyobraża sobie codziennego mycia i czyszczenia parkowych ławek. Rozwiązaniem są zatem ławki parkowe ze stali nierdzewnej. Nie straszna im ani wilgoć, które nie spowoduje na ich powierzchni korozji, ani również ptasie odchody, które nie będą działać na ławkę żrąco.

Czy ławki parkowe ze stali nierdzewnej są drogie?

Pytając o cenę takich ławek, nie sposób mieć obaw jeśli chodzi o koszta związane z ich zakupem. Oczywiście są one wyższe od ceny zakupu klasycznej ławki z żeliwa i drewna. Jednak w ślad za wysoką ceną, idzie równie wysoka jakość wykonania oraz komfort użytkowania. Posiadając taką ławkę, nie trzeba się martwić o jej odnawianie lub trud pracy włożony w regularne czyszczenie. Ewentualne zabrudzenia znajdujące się na powierzchni ławki parkowej ze stali nierdzewnej, można usunąć np. przy pomocy wilgotnej, nie rysującej powierzchni szmatki. Płuczemy ja w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła i czyścimy zabrudzone elementy.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz