Ławki ogrodowe stalowe

Jaki materiał idealnie nadaje się do wykonania ławki ogrodowej? Oczywiście jest to stal. Jej odporność na uszkodzenia mechaniczne, a po zabezpieczeniu antykorozyjnym, również na rdzę sprawia, że jest ona najczęściej wybieranym surowcem. Ławki ogrodowe stalowe dostępne są w kilkunastu wzorach, różniąc się konstrukcją, gabarytami, a także rodzajem materiałów, z których wykonano np. siedzisko i oparcie.

Czy ławki ogrodowe stalowe są odporne na rdzę?

Wielu naszych klientów zadaje nam pytanie o właściwości antykorozyjne sprzedawanych ławek. Obawiają się oni tego, czy narażona na warunki atmosferyczne ławka, po jednym sezonie nie zacznie się pokrywać rdzą. Skądinąd jest to bardzo rozsądne pytanie. Na szczęście mamy dobrą wiadomość. Wszystkie oferowane przez nas ławki ogrodowe stalowe są fabrycznie zabezpieczone przed korozją. Oznacza to, że nie muszą Państwo podejmować żadnych innych działań. Elementy stalowe ławki pomalowane są proszkowo, dzięki czemu stal zabezpieczona jest przed penetracją wody. Zależnie od wybranego modelu, stalowe elementy ławki mogą być pokryte warstwą farby proszkowej w jednym z wielu kolorów. Ewentualna konserwacja i odnawianie powłoki malarskiej powinny być wykonane dopiero wtedy, gdy zauważymy mechaniczne uszkodzenia – zarysowania lub płaty farby odchodzące od podłoża.

Jak mocować ławki ogrodowe stalowe do podłoża?

Nie ma konieczności, aby ławki ogrodowe na stałe mocować do gruntu. Są one zaprojektowane w taki sposób, aby z powodzeniem mogły służyć jako ławki wolnostojące, zachowując przy tym swoją pełną stabilność. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby z jakichś powodów na stałe przytwierdzić je do gruntu. Ławki ogrodowe stalowe można przyśrubować do bruku, wykorzystując gotowe otwory montażowe oraz kołki rozporowe. Wybrane modele można również zamówić ze specjalnym mocowaniem, które kotwimy w ziemi i zalewamy betonem. Jeżeli poszukują Państwo dalszych podpowiedzi odnośnie wyboru ławki, zapraszamy do kontaktu z naszym sklepem. Gwarantujemy że uzyskają tu Państwo wszystkie ważne informacje.

Aktywne filtry