Sprzątenie po psach

Psy to jedne z najbliższych człowiekowi zwierząt. Nie tylko umilają nam wolny czas, ale również pełnią bardzo ważne role – np. psów przewodników. Będąc opiekunem swojego czworonoga, ciąży na na nas wiele obowiązków. Jednym z nich jest konieczność sprzątania po psie. Kiedy wyprowadzamy psa na spacer, nie można zapominać o tym by posprzątać pozostawione przez niego odchody. Jest to szczególnie ważne w przypadku przestrzeni miejskiej, wspólnej, takiej jak parki, skwery i trawniki. Jak można to zrobić szybko, sprawnie oraz higienicznie? Czy jest to w ogóle możliwe? Okazuje się że tak.

Kosze na psie odchody

W coraz większej liczbie miejsc można spotkać specjalnie zaprojektowane i oznaczone kosze na śmieci. Nie są to jednak zwykłe kosze na śmieci komunalne, ale kosze na psie odchody. Ich konstrukcja jest wykonana z bardzo wytrzymałego materiału: stali lub tworzywa sztucznego. Posiadają zwykle praktyczne klapki lub inne zamknięcia, uniemożliwiające nieprzyjemnym zapachom wydostawanie się ze środka. Materiały do produkcji takich koszy są wybierane niezwykle dokładnie i rozsądnie, tak aby kosz na psie kupy był łatwy do dezynfekcji oraz mycia. Sposób montażu takich pojemników również może być dowolny. Od wieszania ich na specjalnych słupkach, poprzez mocowanie na drzewach – oczywiście metodą bezinwazyjną, aż po montaż na ogrodzeniach.

Stacje z woreczkami lub torebkami na odchody zwierzęce

W jaki sposób umieścić nieczystości pozostawione przez psa w odpowiednim do tego koszu? Oczywiście należy je wcześniej umieścić w szczelnej torebce papierowej lub foliowym worku. Takie rzeczy powinien mieć na wyposażeniu każdy odpowiedzialny posiadacz czworonoga. Jeśli jednak zapomniałeś to zabrać z domu, zawsze możesz liczyć na pomoc służb miejskich i zarządców. Bardzo często decydują się oni na montowanie na terenach zielonych specjalnych stacji higienicznych. Zawierają one jednorazowe torebki, woreczki foliowe oraz tekturowe łopatki, służące do nabierania nieczystości i wrzucania ich do środka opakowania.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry