Mała architektura

Kosze uliczne z daszkiem

Kosze na śmieci zdają się przechowywać w sobie wiele skarbów. Czy to żart? Nic podobnego. Wartość śmieci rośnie z sezonu na sezon. A to wszystko dzięki coraz lepszym możliwościom ich odzyskiwania i przetwarzania. Surowce wykorzystywane do produkcji opakowań w wielu przypadkach mają większą wartość niż sama zawartość opakowania. Odzyskanie później owych surowców ze zużytych opakowań, pozwala zarabiać na śmieciach. Aby to było możliwe, muszą one spełniać pewne rygorystyczne normy. Jedna z nich to poziom wilgotności.

Kosze uliczne z daszkiem – chronią śmieci przed zamoczeniem

Otwarte kosze na śmieci to jeden z najpopularniejszych modeli. Może on występować w wielu różnych wariantach, ale ma jedną charakterystyczną cechę – otwór nie jest niczym zabezpieczony. Wody deszczowe i śnieg mogą swobodnie wpadać do środka, mocząc odpadki. Utrudnia to ich późniejsze segregowanie i przetwarzanie, czyniąc proces przetwarzania śmieci dłuższym i bardziej skomplikowanym. Aby tego uniknąć, warto stosować kosze uliczne z daszkiem. Jak wygląda konstrukcja takiego kosza na śmieci z bliska? O czym należy pamiętać, kiedy szukamy odpowiedniego dla siebie modelu? Na te i wiele innych pytań znajdziecie tutaj odpowiedź.

Jaki rodzaj daszka nad koszem na śmieci?

Przede wszystkim powinien to być daszek, który jest wyprofilowany w sposób umożliwiający naturalne spływanie wody w dół. Jego wielkość powinna być nieco większa niż średnica lub wymiary kosza, aby woda spływała poza niego. W sprzedaży posiadamy kosze na śmieci z daszkiem w kształcie parasola, jak również kosze z daszkiem zabudowanym z 3 stron. Zapewnia on lepszą ochronę przed deszczem, gdyż dostęp do wnętrza kosza jest tylko z jednej strony. Taki model najlepiej będzie się sprawdzać w miejscach, w których kosz nie jest osłonięty z żadnej strony. W przypadku kiedy kosz na śmieci mamy ustawić np. pod wiatą przystankową lub w innym dobrze osłoniętym miejscu, wystarczający będzie daszek w kształcie parasola. Warto również zaznaczyć, że w wielu przypadkach daszek chroniący śmieci przed zamoczeniem, będzie również pełnić rolę praktycznej papierośnicy, przeznaczonej do gaszenia papierosów.

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry