Ławki na przystanek

Przystanki komunikacji miejskiej to newralgiczne miejsca w każdym mieście. To właśnie tutaj zbierają się pasażerowie oczekujący na przyjazd autobusu lub tramwaju. Zależnie od wielkości oraz konstrukcji przystanku, powinny znajdować się tam pewne niezbędne elementy. Ławka jest jednym z nich. Zadaniem ławki na przystanek jest zapewnienie pasażerom bezpiecznych i w miarę komfortowych warunków do oczekiwania na przyjazd pojazdu. Jeśli odpowiadają Państwo za przystanki w swoim mieście i chcą je uczynić jeszcze bardziej przyjaznymi dla podróżnych, mamy kilka cennych wskazówek.

Jakie powinny być ławki na przystanek?

Zacznijmy od tego, jaka jest optymalna wielkość ławki przystankowej. Idealnie aby w całości mieściła się pod zadaszeniem lub wiatą. Zapewnia to korzystającym z niej osobom pełną ochronę przed opadami deszczu, zapewnia również bardzo ważny latem cień. W naszej ofercie znajdują się dziesiątki ławek na przystanek o różnych długościach. Pozwala to Państwo wybrać dokładnie taką ławkę, która zapewni wysoki komfort siedzenia, a jednocześnie optymalnie wykorzysta dostępne pod wiatą miejsce. Kolejne pytanie dotyczy tego, czy ławka na przystanek powinna posiadać oparcie czy nie? Niewątpliwie najbardziej komfortowe są ławki z oparciem. Jednak w przypadku krótkotrwałego korzystania z niej, naszym zdaniem można zakupić ławki proste, bez oparcia. Po pierwsze zajmują one zdecydowanie mniej miejsca pod zadaszeniem, po drugie są tańsze, a po trzeciej wymuszają większą rotację.

Jak bezpiecznie zainstalować ławki na przystanek

Dla osób korzystających z ławek przystankowych najważniejsze jest bezpieczeństwo. Chyba nikt nie chciałby się przewrócić z powodu niestabilnej lub źle zamontowanej do podłoża ławki. Aby zapobiegać takim sytuacjom, konieczne jest właściwe jej osadzenie w podłożu. Służy nam do tego kilka metod montażu. Pierwsza z nich to przyśrubowanie ławki za pomocą kołków i śrub, np. do bruku lub betonu. Druga metoda to zabetonowanie nóg we wcześniej wykopanych otworach i zalanie ich betonem.

Aktywne filtry