Ławki z oparciem

Ławka z oparciem to symbol wygody i komfortowego odpoczywania na świeżym powietrzu. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, czy zakup ławki z oparciem jest słuszną decyzją. Jeśli tylko budżet i możliwości na to pozwalają, ławka z oparciem będzie cieszyć się przez długie lata niesłabnącą popularnością. Nasz sklep internetowy posiada w stałej sprzedaży bardzo dużo modeli ławek parkowych i ogrodowych z oparciem. Są to zarówno klasyczne konstrukcje stalowe, jak i nowoczesne projekty z betonu. Nie wiedzą Państwo czym się kierować przy wyborze odpowiedniej ławki z oparciem? Na co należy zwracać uwagę przy zakupie, a co można pominąć? Skoro tak, przedstawiamy kilka wskazówek.

Ławki z oparciem a materiał na siedzisko i oparcie

Wiele uwagi należy poświęcić temu, z jakich materiałów zostało wykonane siedzisko i oparcie ławki. Najczęściej spotykane jest drewno, a także stal nierdzewna. Drewno jest najbardziej naturalnym wyborem, mającym mnóstwo zalet, ale również obowiązków. Aby drewniane ławki z oparciem mogły służyć przez długi czas, powinny być impregnowane i regularnie malowane. Tylko wtedy uda się utrzymać ich ładny, zadbany wygląd, a one same będą świetnie chronione przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. W ofercie posiadamy ławki z oparciem wykonanym z drewna liściastego, malowanego na jeden z dwóch kolorów. Ciekawą alternatywą mogą również być ławki z kompozytu WPC. Jest to specjalny rodzaj tworzywa sztucznego, imitującego prawdziwe drewno.

Stalowe ławki z oparciem

Dobrym rozwiązaniem jest również zakup ławki z oparciem wykonanym ze stali. Najlepiej aby była to stal nierdzewna, nie wymagająca w przyszłości malowania. Ma ona srebrne wykończenie i jest wygodna w użytkowaniu. Ławki tego typu prezentują się naprawdę wyśmienicie. Są bardzo eleganckie, praktyczne i ładnie komponują się z niemal każdym otoczeniem. Jak dbać o takie stalowe, nierdzewne oparcie? Konserwacja ogranicza się wyłącznie do przeprowadzanego kilka razy w roku mycia, np. po zimie, w celu usunięcia osadu i brud po śniegowego.

Aktywne filtry