Ławki parkowe

Ławki do parku to szczególna grupa ławek w ofercie naszego sklepu. Każdy kto ceni sobie kontakt i bliskość natury a mieszka w mieście, z pewnością docenia obecność pobliskiego parku. Jest on miejscem złapania oddechu oraz odpoczynku. Dostarcza nam okazji do obcowania z przyrodą i zachwycania się jej pięknem. Jednak aby było to możliwe, trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Wygodny i bezpieczny park miejski to park, który oferuje użytkownikom niezbędne udogodnienia. Do takich zaliczyć można ławki parkowe. Do czego służy ławka i z jakich powodów winna się znaleźć w każdym miejskim parku, bez względu na jego wielkość?

W jakich miejscach ustawiać ławki parkowe?

Osoby zajmujące się projektowaniem parków, powinno doskonale znać zasady, wg których rozmieszcza się ławki na terenach zielonych. Stanowić one mają miejsca odpoczynku dla osób poruszających się po obiekcie. Z tego również powodu, odstępy pomiędzy ławkami muszą być ściśle zachowane i gwarantować możliwość swobodnego i bezpiecznego przemieszczania się od ławki do ławki. Średnia odległość stosowana w miejskich parkach to około 200 do 300 metrów. Ławki parkowe mogą być ustawione bezpośrednio na alejkach, jeśli są wystarczająco szerokie. Nie mogą przy tym ograniczać swobodnego ruchu komunikacyjnego. Jeśli alejki są jednak za wąskie, to wzdłuż nich należy zaprojektować i wykonać specjalne zatoczki, w których ławki parkowe zostaną na stałe zamocowane.

Ławki parkowe – co im zagraża?

Park nie zawsze jest miejscem bezpiecznym. Trzeba o tym pamiętać, kiedy wybieramy ławki do parku. Na co koniecznie należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na bezpieczeństwo. Jeżeli park jest monitorowany, to można go uznać za miejsce bezpieczne, w którym ławki nie będą częstym obiektem aktów dewastacji. Można w takim przypadku zdecydować się na kupno ławek nieco delikatniejszych, do produkcji których użyto profili zamkniętych. Innym zagrożeniem jest działalność natury, a przede wszystkim wilgoci. Deszcz czy śnieg w żaden sposób nie powinien wpływać na wytrzymałość ławki oraz nie może zmniejszać estetyki jej wykonania i użytkowania.

Jest 50 produktów.

Pokazano 1-30 z 50 pozycji

Aktywne filtry