Ławki na dworzec

Dworce autobusowe i kolejowe to miejsca, w których przebywa jednocześnie mnóstwo osób. Wiele z nich przez długi czas będzie oczekiwało na przyjazd swojego pojazdu, potrzebuje zatem wygodnego i bezpiecznego miejsca do siedzenia. Takim miejscem są oczywiście ławki miejskie. W naszym sklepie znaleźć można setki modeli ławek miejskich i parkowych, dostępnych w najróżniejszych wariantach. Jakie z tych wszystkich ławek najbardziej nadają się do użytkowania na dworcach kolejowych i autobusowych?

Ławki na dworzec – z oparciem czy bez?

Jedno z zasadniczych pytań dotyczy tego, czy ławki dworcowe powinny być wyposażone w oparcie czy nie? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Oparcie ławki to jeden z tych elementów, które bardzo mocno zwiększają komfort użytkowania ławki. Zapewniają możliwość znacznie lepszego wypoczynku, a tym samym sprawiają że dworzec jest miejscem znacznie przyjaźniejszym dla nich. Jednak nie tylko oparcie w ławce, ale również podłokietniki to naszym zdaniem element, którego nie można bagatelizować. Z jakich powodów warto kupować ławki na dworzec z podłokietnikami? Przede wszystkim są one o wiele bardziej bezpieczne w użytkowaniu – szczególnie dla starszych osób. To właśnie im największy problem stwarza siadanie i wstawanie z ławek. Podłokietnik zapewnia im stabilny i mocny punkt podparcia.

Ciekawe ławki na dworzec


Zdecydowana większość ławek na dworce są to ławki zbudowane na metalowej konstrukcji z profili zamkniętych. Jednak jest również kilka innych modeli, które wydają się szczególnie ciekawe pod kątem wyglądu i konstrukcji. Są to np. ławki z betonowymi podporami. Są one szczególnie dobrym wyborem do stosowania w takich miejscach. Przede wszystkim wyróżnia je duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Po drugie, są tak ciężkie i stabilne, że nie wymagają dalszego kotwienia w podłożu. Wszystkie ławki na dworzec z siedziskami i oparciami drewnianymi są już fabrycznie zaimpregnowane na etapie produkcji. Znacząco podwyższa to ich komfort użytkowania i wydłuża czas bezawaryjnej eksploatacji w trudnych warunkach.

Aktywne filtry