Kosze parkowe drewniane

W ofercie naszego sklepu mogą Państwo znaleźć bardzo ładne i praktyczne kosze parkowe drewniane. Ich wygląd pozwala je łatwo wkomponować w każdy park, skwer lub ogród. Drewniane kosze parkowe mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim zachwycają swoim ładnym, naturalnym wyglądem, a dodatkowo są bardzo łatwe do konserwacji. W rzeczywistości kosze drewniane nie są wykonane tylko z tego materiału. Oprócz samego drewna, kosze takie dysponują metalowymi, wewnętrznymi wkładami. To w nich umieszczane są śmieci. Aby nie było konieczności ich ręcznego wybierania lub nie doszło do zanieczyszczenia metalowego kubła, zaleca się oczywiście korzystanie z dedykowanych worków na śmieci.

Budowa i użytkowanie koszy na śmieci – drewnianych

Wiele osób ma pytania dotyczące tego, z jakich gatunków drewna wykonane są kosze na śmieci. Mamy dobrą wiadomość. Są to najlepsze gatunki drewna liściastego, impregnowane ciśnieniowo przed działaniem wilgoci. Na czym to polega? Drewno zostaje „zapuszczone” specjalnym impregnatem, które wnika do wnętrza i wypełnia pory. Nie dopuszcza tym samym do przedostawania się do środka wilgoci, a także szkodników. Oczywiście w kolejnym kroku drewno jest malowane na inny kolor, wybrany dowolnie przez użytkownika. Najczęściej jest to jednak uniwersalny kolor brązowy lub inny jasny, z dostępnej u producenta palety.

Gdzie wybierać i montować kosze parkowe drewniane?

Najlepszym dla nich miejscem montażu będzie oczywiście park w klasycznym wydaniu. Taki, w którym mamy do czynienia z bardzo dużą ilością elementów rustykalnych – ławek z drewnianymi siedziskami oraz oparciami oraz starymi drzewami. Pamiętać jednak warto również o tym, że drewniane kosze parkowe mogą być z powodzeniem używane w innych miejscach. Jakich? Są to przystanki autobusowe, osiedlowe skwery, jak również okolice miejsc do odpoczynku – ławeczek ustawionych wzdłuż chodników. Jak dbać o drewniane kosze na śmieci? Przede wszystkim regularnie, co kilka lat impregnując je środkami do ochrony drewna. Dzięki temu przez dłuższy czas zachowają swój oryginalny wygląd i będą wyglądać jak nowe.

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry