Kosze na psie kupy

Wychodząc z psem na spacer, zawsze należy być przygotowanym na pewne niespodzianki. Niektóre z nich to np. możliwość zrobienia przez psa kupy. Nie powinno się jej pozostawiać na środku trawnika, skweru lub chodnika. Takie zachowanie nie tylko jest niekulturalne, ale również może stanowić podstawę do wystawienia mandatu. Co zatem należy zrobić? Oczywiście uprzątnąć nieczystość, umieszczając ją w przeznaczonym do tego koszu na psie kupy. Takie kosze coraz częściej można spotkać na terenach parków, skwerów, a nawet zielonych terenach osiedli mieszkaniowych. Aby nie pomylić kosza na psie odchody z normalnym koszem na śmieci, posiadają one specjalne, bardzo czytelne oznaczenia.

Jak wykonane są kosze na psie kupy?

Solidna konstrukcja takich koszy to podstawa. Mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub tworzywa. Chodzi o to, aby kosze nie przepuszczały wilgoci, były odporne na korozję oraz można je okresowo zdezynfekować i wyczyścić. Od tego bowiem zależy ich wygląd i to, czy będą zachęcać inne osoby do korzystania z nich. Kosze na psie kupy mogą być instalowane na kilka sposobów. Pierwszy z nich to powieszenie kosza na słupku stalowym. Można je również umieszczać np. na ścianie budynku toalet, powiesić na drzewie czy zamocować na elemencie ogrodzenia. Kosze na psie kupy posiadają dodatkowo klapki zamykające otwór. Służą one zwiększeniu higieny użytkowania, a także eliminowaniu ryzyka wydostawania się nieprzyjemnych zapachów na zewnątrz kosza.

Gdzie powinny znajdować się kosze na psie kupy?

Oczywiście we wszystkich tych miejscach, które służą wyprowadzaniu psów. Są to zatem parki miejskie, skwery, tereny zielone, wejścia na łąki i do lasów, a także przestrzeń miejska i tereny osiedli mieszkaniowych. Kosze na psie kupy to niewielkie elementy, które mogą być mocowane na wiele różnych sposobów. Przystępny koszt kupna koszy na psie odchody również skłania do tego, aby nabyć je w nieco większej ilości i umieścić w nieco większym zagęszczeniu. Pozwoli to uczynić je lepiej widocznymi i zapewni większą dostępność do owych koszy.

Aktywne filtry