Kosze uliczne

Ulice polskich miast stają się coraz ładniejsze i bardziej zadbane. Dlaczego? Ponieważ miasta inwestują w infrastrukturę, a również mieszkańcy tych miast przykładając coraz większą uwagę do tego, aby ich otoczenie było czyste i uporządkowane. Czystość jest bowiem pierwszym krokiem do tego, aby móc odmienić oblicze każdego miejsca, nawet bez dużych nakładów finansowych. Co można zrobić, aby chodniki i ulice nie były szpecone walającymi się po nich śmieciami? Rozwiązaniem jest rozstawienie w odpowiednich odległościach koszy na śmieci.

Kosze uliczne – im więcej tym lepiej

Uliczne kosze na śmieci na stałe wpisały się w wystrój polskich miast. Można je spotkać w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków autobusowych, jak również wzdłuż deptaków, na zielonych skwerach, a także w parkach. Jakie powinny być uliczne kosze na śmieci, jeśli chcemy z nich korzystać długo i w sposób satysfakcjonujący dla nas? Przede wszystkim przyjrzymy się kilku rzeczom. Pierwsza z nich to wygląd kosza. Uliczne kosze na śmieci można podzielić na nowoczesne oraz klasyczne. Nowoczesne kosze wyróżniają się prostymi i geometrycznymi kształtami, najczęściej są również utrzymane w stonowanej kolorystyce. Dominują w niej odcienie szarości, które mogą być urozmaicone wstawkami w kolorze naturalnego drewna. Jednak tym co jest najważniejsze na etapie zakupu koszy na śmieci, to ich ilość. Kosze w zbyt małej ilości, a tym samym dużych odległościach, które je oddzielają, nie spełnią swojego zadania. Ludzie z natury są wygodni i wielu z nich nie chce się po prostu iść dłuższego odcinka do kosza. Wyrzucają zatem śmieci tam gdzie popadnie. Wybierając kosze uliczne w niższych cenach, można sobie pozwolić na ich zakup w większej ilości i zmniejszenie dystansu między nimi.

Jak powinny wyglądać dobre kosze uliczne na śmieci?

Przede wszystkim ich wygląd powinien im umożliwiać wkomponowanie kosza w otoczenie. Do przestrzeni biznesowej, składającej się z nowoczesnych budynków z betonu i stali, odpowiednie będą awangardowe kosze z betonu architektonicznego. Do zielonych parków lepszym natomiast wyborem będą kosze na śmieci w klasycznym wydaniu.

Jest 37 produktów.

Pokazano 1-30 z 37 pozycji

Aktywne filtry